به مناسبت نودومين سالگرد تأسيس سازمان بين‌المللي كار متن كوتاهي با عنوان نود سال تلاش براي عدالت اجتماعي در وب‌سايت اين سازمان منتشر شد. ترجمه‌ اين متن در ادامه تقديم مي‌شود:‌

آي.ال.او يكي از آژانس‌هاي ملل متحد است كه به ارتقاء فرصت‌هاي كسب كار شايسته و مولد براي زنان و مردان، در شرايط آزاد، برابر،‌ ايمن و با كرامت انساني اختصاص داده شده است. آي ال.او، در طول 90 سال تلاش، از درخواست هشت ساعت كار در روز تا درخواست كار شايسته، براي تأمين عدالت اجتماعي براي تمام كساني كه در دنياي كار فعاليت دارند، كوشيده است.

آي.ال.او از آغاز فعاليت‌هايش در پي بهود زندگي تمام افراد بوده است. اساسنامه‌ي آي.ال.او اعلام مي‌كنند كه «صلح جهاني و پايدار فقط مي‌تواند بر مبني عدالت اجتماعي مستقر شود». آز زمان تا كنون، درخواست عدالت اجتماعي از طريق جايزه صلح نوبل، و اخيراً،«بيانيه‌ي عدالت اجتماعي براي جهاني‌گرايي منصفانه»، طنين‌انداز بوده است. در جريان جنگ و صفح، ركود و رونق اقتصادي، استعمارزدايي و جهاني‌گرايي، آي.ال.او كوشيده است تا با مردم و براي مردم همان هدف را پي بگيرد.

ارزش‌هاي بنيادين آزادي، گرامت انساني، عدالت اجتماعي، تأمين اجتماعي و برابري عناصر اساسي توسعه‌ي اجتماعي و اقتصادي پايدار هستند. در بحران اقتصادي و شغلي جاري، اين اصول بيشتر موضوعيت مي‌يابند. امروز، آي.ال.او زنان و مردان را گردهم مي‌آورد تا براي شكل‌بخشي دوباره به جهان بر مبناي اين اصول اساسي همكاري كنند. در نودومين سالگرد براي گرامي‌داشت گذشته و آغاز دوران جديدي به سوي زندگي بهتر براي همه به ما ملحق شويد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا