با سلام و احترام، به آگاهی می رساند:

بر پایه ای-میل دریافتی از سازمان بین المللی کارفرمایان (آی-او-یی)، در ارتباط با “کار گروه مسئولیت اجتماعی بنگاه ها، و کسب وکار و حقوق بشر”، یک نشست دو روزه، به تاریخ ۱۹ و ۲۰ ماه نوامبر سال جاری میلادی در ژنو برگزار شد.

این نشست مشترکآ توسط “دولت سوئیس” و “انستیتو حقوق بشر و کسب و کار” برنامه ریزی شده بود. از جمله یکی از اهداف برگزاری آن نشست دستیابی به راه کارهایی است که تضمین کند رویدادهای بزرگ ورزشی با حفظ ارزش های بنیادی این رویدادها در رابطه حقوق بشر و مشارکت و شمول اجتماعی، همچنین به جریان توسعه پایدار نیز کمک می کند.

در این نشست دبیر کل آی-او-یی، خانم لیندا کروم جونگ نیز به دیگر دست اندرکاران امر در این بحث پیوست. رسیدن به یک اجماع در مورد ضرورت اقدامات ویژه برای پرداختن به موضوع حقوق بشر در رخدادهای بزرگ ورزشی محور بحث بود.

یکی از ایده های اصلی این نشست حول محور “ایجاد یک مرکز مستقل آموزش حقوق بشر و روش های نظارتی و مسئولیت پذیری در تمامی رویدادهای بزرگ ورزشی” بود.

چنین اقدامی پاسخی خواهد بود به درخواست های فزاینده برای ارتقای منافع و حقوق اجتماعی و به حداقل رساندن اثرات منفی نقض حقوق بشر در این رویدادها، و ایجاد پایگاهی برای انتقال دانش و آگاهی، ظرفیت سازی، و مسئولیت پذیری در تمامی رشته های ورزشی.

در این نشست شرکت کنندگان قویآ خواستار عمل بجای حرف شدند و بر ضرورت مشارکت تمامی برگزارکنندگان رخدادهای بزرگ ورزشی، از جمله فیفا و “فدراسیون ورزش های مشترک المنافع” که نمایندگانشان همگی در نشست حضور داشتند تاکید نمودند.

خانم لیندا کروم جونگ هم ضمن اعلام مشارکت جدی آی-او-یی در این بحث، اظهار داشت که آی-او-یی به عنوان صدای جهانی صاحبان کسب و کار، اظهار داشت که آن سازمان نقشی کلیدی در پرداختن به مسائل حقوق بشر، مرتبط با تمامی انواع رویدادهای جهانی دارد. ضمنآ صاحبان کسب و کار علاقه ای وافر به تضمین ثبات و پایداری رویدادهای بزرگ ورزشی داشته، و علاقمند است که بخشی از راه حل در این خصوص باشد.

آی-او-یی هم در کنار آی-ال-او، همچنین “کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های صنفی” آی-تی-یو-سی و “کمیساریای عالی حقوق بشر” سازمان ملل از جمله دیگر امضا کنندگان یک بیانیه مشترک در حمایت از اهداف برگزارکنندگان نشست فوق الذکر بود. امضا کنندگان این بیانیه خود را به مشارکت فعالانه در بحث ها و اقدامات مشترک بیشتر در چارچوب دستور کار نهاد خود متعهد ساختند.

آی-او-یی اعلام کرده است که اطلاعات بعدی و بیشتر در این رابطه را متعاقبآ به اعضای خود منعکس خواهد کرد و ضمنآ اعضای خود را تشویق نموده است تا در سطح ملی در زمینه تحقق حقوق بشر و شمول اجتماعی، و شیوه های رسیدگی به شکایات (نقض حقوق بشر) و سیستم های قضایی مرتبط مشارکت نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا