نود و هشتمين كنفرانس بين‌المللي كار كه از 13 تا 29 خرداد 88 در ژنو برگزار مي‌شود، بي‌ترديد يكي از هيجان‌انگيزترين كنفرانس‌هاي سازمان بين‌المللي كار خواهد بود. به چند دليل:

اول. از زمان تأسيس آي.ال.او تا كنون، جهان هرگز بحراني به اين گستردگي و عمق را تجربه نكرده بود. شايد براي نخستين بار باشد كه به پيشنهاد گروه‌كارفرمايان دستور جلسه‌ي كنفرانس تغيير كرد و قرار شد جلسات عمومي كنفرانس به صورت «كميته‌ كل»‌ برگزار شود تا اعضاء بتوانند در چند نوبت در باره‌ي يك موضوع صحبت كنند و راهبردهاي خروج بازارهاي ‌كار از بحران‌ را مورد بررسي قرار دهند.

دوم. قرار بود دكتر سيد محمد جهرمي وزير كار و امور اجتماعي جمهوري اسلامي ايران رياست اين كنفرانس را بر عهده بگيرد.، كه براي تمام كارفرمايان و كارگران يك افتخار به حساب مي‌آمد. اما روش برخورد برخي از مسؤلان وزارت كار و امور اجتماعي در دولت نهم با تشكل‌هاي كارگري و كارفرمايي مستقل سبب شد تا كسب آراء موافق رأي‌دهندگان بسيار دشوار و مشروط شود و اصرار بر مواضع پيشين اسباب واگذاري اين افتخار به رقبا شد.

سوم، نقشي است كه مهندس محمد عطارديان دبيركل كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران در اين كنفرانس ايفاء خواهد كرد. در حاليكه وي نخستين ايراني است كه به عنوان عضو جانشين شوراي حكام سازمان بين‌المللي كار انتخاب شده و به اعتبار اين سمت در شوراي حكام اين سازمان بايد حضور يابد،‌ اما، و با كمال تأسف، مسؤلان وزارت كار و امور اجتماعي از معرفي وي به عنوان نماينده‌ي كارفرمايان خودداري كردند. در نتيجه، وي نه به عنوان نماينده‌ي كارفرمايان ايران، كه به عنوان نماينده‌ي كارفرمايان آسيا و اقيانوسيه در كنفرانس حضور خواهد يافت.

با توجه به همين ويژگي‌هاست كه گزارش‌هاي اين كنفرانس كه هر روز در «شبكه اطلاع‌رساني كارفرمايان ايران»‌ (شاكا) ‌منتشر خواهد شد، خواندني و جذاب خواهد بود. خواندن اين گزارش‌ها به تمام كارفرمايان كشور توصيه مي‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا