مراد زنگار دبير اتحاديه‌ي كنفدراسيون‌ بخش خصوصي منطقه‌ي درياي سياه و مازندران طي بيانيه‌ي مطبوعاتي كه روز 30 ژوئن 2011 (پنج‌شنبه 9 تير ماه 1390)‌ منتشر كرد از برگزاري چهامين هم‌ انديشي (سخنگاه) كسب و كار سبز در باتومي گرجستان خبر داد. برگردان فارسي اين بيانيه در ادامه ارايه مي‌شود.

گفتني است كه كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران يكي از مؤسسان اين اتحاديه بوده و در حال حاضر نيز عضو تيم بازرسان آن است. هدف اين اتحاديه كه تا كنون 19 كنفدراسيون‌ كارفرمايي از 16 كشور منطقه‌ي بين دو درياي مازندران و سياه عضو آن شده‌اند،‌ نزديك‌ سازي جوامع كسب و كار و كشورهاي منطقه‌ است تا بتوانند «صداي كسب و كار را رساتر كنند».

عمر اين اتحاديه هنوز خيلي مانده تا به يك دهه برسد، اما . . . . آدم دوست دارد فعاليت اين اتحاديه‌ را با هم‌ تا‌هاي ايراني‌اش مقايسه كند، ولي پشيمان مي‌شود. نا‌ اميدي هم حدي دارد! با اين همه، از اين زاويه مطالب ميان سطور اين بيانيه‌ي مطبوعاتي را هم مطالعه كنيد:

يوبي‌سي‌سي‌اي نخستين سازمان مستقل و داوطلبانه‌ي منطقه‌ي درياي مازندران و سياه، چهارمين سخنگاه (فارم) كسب و كار خود را با عنوان «كسب و كار سبز: در گرجستان و درياي مازندران و سياه سرمايه‌گذاري كن!» روزهاي 30 ژوئن تا 2حولاي 2011 -9 تا 11 تير 1390 – در باتومي گرحستان برگزار مي‌شود.

سخنگاه امسال، به ميزباني كنفدراسيون بنگاه‌هاي بخش خصوصي گرجستان، كه از سوي شركت بين‌المللي آژانس آلمان مورد حمايت قرار گرفته و آژانس ملي سرمايه‌گذاري گرحستان، كنفدراسيون كسب و كار و بنگاه‌هاي تركيه، انجمن كسب و كار آلمان در گرجستان و سرمايه‌گذاري باتومي در آن مشاركت دارند، ضمن آنكه روي گرايش‌هاي جديد در منطقه‌ي درياي مازندران و سياه به سوي «كسب و كار سيبر» حساب مي‌كند، روي سرمايه‌گذاري و فرصت‌هاي تجاري گرجستان تمركز خواهد كرد.

شخصيت‌هاي كليدي و مقامات عالي رتبه به شركت در مباحث چالشي اين سخنگاه دعوت شده‌اند،‌ ضمن آنكه سخنراني‌هاي ويژه‌اي از سوي مقامات با صلاحيت ارايه خواهد شد كه فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري و تجارت در گرجستان و پتانسيل سبز در منطقه را تشريح مي‌كنند. نشست‌هاي رو در رو و بازديد از منطقه‌ي آزادي صنعتي پوتي نيز براي شركت‌ كنندگان در سخنگاه پيش‌بيني شده است.

سخناگاه كسب و كار يوبي‌بي‌سي‌اي به عنوان يك برنامه‌ي منطقه‌اي كه سازمان با موضوع‌هاي مختلف و به صورت سالانه در كشور‌هاي مختلف منطقه برگزار مي‌كند، با هدف اساسي گرد‌هم‌ آوري جوامع كسب و كار و مقامات مختلف كشورهاي درياي مازندران و سياه براي ايجاد يك برنامه‌ جهت انجام گفتگو‌ها براي بلند كردن صداي كسب و كار برگزار مي‌شود. سخنگاه‌هاي قبلي كسب وكار يو‌بي‌بي‌سي در آذربايجان باكو (2007)، سانليورفا تركيه(2008)، و تسالونيكي يونان (2009) برگزار شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا