سازمان بین‌المللی کار (س‌بک) بر این عقیده خود استوار بوده است که عدالت اجتماعی بنیاد جوامع صلح‌آمیز است.

در حالیکه این روز جهانی را جشن می‌گیریم، امیدواریم که عدالت اجتماعی و کرامت نقش اصلی را در چشم‌انداز نوین توسعه ایفا کنند.

۲۰۳۰ برای توسعه پایدار و موافقتنامه پاریس برای تغییر آب و هوا می‌توانند عمده‌ةرین تسهیل‌کننده‌‌های اقدام دسته‌جمعی و تغییر باشند که مردم و زمین را در اولویت قرار می‌دهند.

هر دو موافقتنامه جهانی فقط از طریق مشارکت و گفتگو به هدف‌های بلندپروازانه خود برای تضمین توسعه پایدار، رشد برابر اقتصادی و فراگیری اجتماعی برای نسل ما و آیندگان خواهد رسید.

دولت‌ها، کارفرمایان و کارگران، نظام بین‌المللی، جامعه مدنی و سایر نفع‌داران کلیدی همه نقشی برای ایفا دارند و ما باید برای تضمین اینکه هیچ یک کنار نماند با هم همکاری کنیم.

در پیش است. جستجوی ما برای اقتصادهای به لحاظ زیست‌محیطی پایدار و جوامع عادلانه مستلزم دگرگونی‌های ساختاری است که جهان کار را برای بنگاه‌ها، کارگران و جوامع به مثابه یک کل عمیقاَ متحول خواهد کرد.

ظهور فناوری‌ها و فرانیدهای نوین بازار جهانی شغل را همچنان دگرگون خواهد کرد و قطعاَ مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

تضمین یک تحول عادلانه، ما به توافق اجتماعی قوی، انسجام بین‌المللی در سیاست‌سازی و احترام تضمین شده برای حقوق بنیادین در کار نیاز داریم. برای تضیمن اینکه معیشت‌ها تأمین می‌شود، اینکه کار تثبیت می‌شود و کرامت انسان آسیب نمی‌بیند، رویکرد مشارکتی اساسی است، و موتور پشرفت اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی برای همه خواهد بود. به عنوان نمونه، سبزسازی اقتصادها می‌تواند از گنجینه شناخت و تجربه‌های سیاستی کسب شده توسط شرکای ما استفاده کند. این امر می‌تواند به موفقیت‌های گسترده‌تر برای مدریت منابع طبیعی به شیوه پایدار، افزایش اثربخشی و کاهش پرت انرژی، ایجاد کار شایسته و انعطاف فزاینده مدد برساند.

تحولات در جهان کار ما را به چالش خواهد کشید تا نظام‌های آموزش و پرورش خود را ارتقا بخشیم، و مهارت‌های مورد نیاز برای تحول اقتصاد‌ها و جوامع به لحاظ زیست‌محیطی پایدار را تقویت کنیم.

اکنون ما در معرض آزمون نهایی قوت سیاست‌ها و عمق تعهد خود قرار گرفته‌ایم.

ما باید بهتر همکاری کنیم، کامل‌تر مشارکت ورزیم، و در خلق جنبش مقاومت‌ناپذیر عدالت اجتماعی و کرامت برای همه عمیق‌تر درگیر شویم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا