وي در بخشي از سخنان خود خاطر نشان ساخت: «ما دستور كاري داريم كه به قلب نگراني‌ها و ناامني‌ها در جامعه‌ي ما مي‌پردازد: اشتغال جوانان، حمايت اجتماعي و حقوق كار». وي افزود: اين كنفرانس در دوره‌ي دشواري و ناامني براي همه، به ويژه براي كارگران، بنگاه‌هاي كوچك و بودجه‌هاي دولت برگزار مي‌شود».

س.ب.ك برآورد مي‌كند كه جهان هر سال به 45 تا 50 ميليون شغل جديد در 5 سال آتي نياز دارد تا به وضعيت پيش از بحران 2008 برگردد.

خوان سوماويا در ادامه سخنان خود افزود: «ما در نقطه‌ي عطفي قرار داريم كه بحران فرصت تغيير مسير فراهم مي‌آورد. من براي س.ب.ك در چنگ زدن به اين فرصت پيش رو نقش حياتي قائلم. وي در ادامه به سياست‌هايي كه در مطنقه‌ي يورو دنبال مي‌شود به عنوان نگراني فوق‌العاده براي سازمان بين‌المللي كار اشاره كرد.

مديركل س.ب.ك كه از حدود شش ماه پيش و يكسال قبل از اتمام دوره‌ي خدمت، استعفاي خود را ارايه داده و هيأت مديره‌ي اين سازمان در تدارك انتخاب فرد ديگري به عنوان مديركل است، با اشاره به چالش‌هايي كه جوانان در سراسر جهان با آن‌ها دسته‌ وپنجه نرم مي‌كنند خاطر نشان ساخت: «وقتي نسل بزرگسال كه سياست‌ها را تدوين مي‌كند، همبستگي بين‌ نسلي كم است تا به جوانان فرصت بدهد كه سهم سنگيني از بار اين بحران را بر دوش بگيرد».

وي ضمن استناد به احتمال تصويب «توصيه‌نامه در خصوص كف‌هاي حمايت اجتماعي» از سوي كنفرانس آن را تعهدي به جامعه شايسته، برنامه‌اي كه صدها ميليون زن، مرد و وكودك را براي حركت بر پاهاي استوار توانمند مي‌سازد دانست. وي همچنين به تأثير مثبت اقتصدي چنين كف حمايتي‌اي تأكيد كرد.

آقاي سوماويا هشدار داد كه با بهبودي آسيب‌پذير و ضعيف، رعايت اصول و حقوق بنيادين در كار تحت فشارهاي سنگين قرار گرفته و نقش اصول و حقوق بنيادين در كار در حفظ ارتباط بين پيشرفت اجتماعي و رشد اقتصادي تضعيف شده است.

گفتني است هر كشور عضو اين سازمان حق دارد 4 نماينده براي حضور در كنوانسين‌هاي سالانه‌ي كنفرانس بين‌المللي كار اعزام كند:‌ 2 نماينده‌ دولت و يك نماينده‌ي كارگران و يك نماينده‌ي كارفرمايان. هر يك از آنان به صورت جداكانه سخنراي كرده و رأي مي‌دهند.

كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران (كعاصكا) تنها تشكل ملي كارفرمايي نماينده‌ي كارفرمايان براي حضور در كنفرانس‌هاي بين‌المللي كار را معرفي مي‌كند. مهندس محمد عطارديان دبيركل كعاصكا و عضو جانشين هيأت مديره س.ب.ك به عنوان نماينده‌ي كارفرمايان ايران همراه با گروهي از مشاوران خود، همراه با نمايندگان و مشاوران دولت و كارگران در يكصد و يكمين اجلاس كنفرانس بين‌المللي كار شركت كرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا