«ابتکار گزارشدهی جهانی»، استانداردگذار پایداری بین‌المللی، و سازمان بین‌اللملی کارفرمایان، بزرگترین شبکه جهانی بخش خصوصی، موافقتنامه‌ی همکاری‌ را اعلام کردند که هدف‌ آن‌ها برای تحرک‌بخشی به کسب‌ و کار در توسعه پایدار را ترسیم می‌کند. هر دو سازمان در این اعتقاد هم عقیده‌اند که بخشی خصوصی در حل مبرم‌ترین چالش‌های جهانی باید نقش محوری ایفا کند. در جریان امضای این موافقتنامه، طرفین اذعان داشتند که از طریق مشارکت و همکاری، می‌توانند تلاش‌های خود برای کمک به خلق یک اقتصاد جهانی و یک دنیای پایدارتر را افزایش دهند.

یادداشت تفاهم بین این دو سازمان چند عرصه‌ی همکاری برای حمایت از سازمان‌های بزرگ و نیز بنگاه‌های کوچک و متوسط را در بر می‌گیرد. ابتکار گزارشدهی جهانی و سازمان بین‌المللی کارفرمایان امسال برای تدوین راهمنمای بنگاه‌های کوچک و متوسط د امر ظرفیت‌سازی برای بایداری افشا و ارتباط با یکدیگر همکاری خواهند کرد. این امر به خصوص با توجه به حجم عظیم بنگاه‌های کوچک و متوسط در جامعه کسب و کار اهمیت خاص دارد. این مشارکت در نظر دارد این بنگاه‌ها را بهتر تجهیز کند تا بتوانند به بازارهای جدید دست بیابند و منابع مختلف سرمایه را جذب کنند. س.ب.کا در کمیته موقت فنی که در حال حاضر شاخص‌های مرتبط با نیروی کار و تعریف‌های مورد استفاده‌ در استانداردهای گزارشدهی پایداری «ابتکار گزارشدهی‌ جهانی» را بررسی می‌کند حضور دارد.

ترسا فوگلبرگ [4] قائم مقام مدیراجرایی «ابتکار گزارش‌دهی جهانی» می‌گوید: «همکاری ما با س.ب.کا یکی از راه‌هایی است که «ابتکار گزارشدهی جهانی برای رسیدن به هدف‌ ۱۷ توسعه پایدار طی می‌کند، که یک مشارکت جهانی جدید برای توسعه پایدار را فرا‌می‌خواند. با همکاری با هم، ما به بخش خصوصی کمک می‌کنیم تا به بسیاری از هدف‌های دیگر توسعه پایدار نیز کمک کند. این‌ هدف‌ها شامل کار شایسته و رشد اقتصادی، برابری جنسیتی و اقدام آب و هوایی نیز می‌شود، که اهمیت حقوق بشر تمام آن‌ها را مورد تٔآکید قرار داده است. فقط از طریق مشارکت و رویکرد صمیمانه است که ما قادر خواهیم شد کارهای بزرگ انجام دهیم».

سازمان بین‌المللی کارفرمنایان و ابتکار گزارش‌دهی جهانی هر دو به این اصل متعهد هستند که سلوک کسب و کار مسؤل باید سازنده‌ی روشی باشد که کمپانی‌ها براساس آن عمل می‌کنند و این امر باید در کانون تمام تصمیم‌ها قرار بگیرد. این دو سازمان همچنین به اهمیت کار و سازمان‌های مدنی در مساعدت به خلق فضای کسب و کار مسؤل احترام می‌گذارند.

لیندا کرامجونگ دبیرکل سازمان بین‌المللی کارفرمایان

لیندا کرامجونگ [5] دبیرکل س.ک.کا نیز اظهار داشت: «ما از همکاری با ا.گ.ج خرسندیم. راهنمایی کسب و کار در اجرای سیاست‌های مرتبط با توسعه پایدار و سلوک کسب و کار مسؤل در صدر دستورکار س.ب.کا قرار دارد. در جریان تصویب هدف‌های توسعه پایدا توسط مجمع عمومی ملل متحد در سپتامبر گذشته، س.ب.کا تعهد جدی بخش خصوصی نسبت به کمک به دستیابی به هدف‌های توسعه پایدار را اعلام کرد. مشارکت با ا.گ.ج هم‌افزایی منحصر به فردی ایجاد می‌کند که به ما اجازه خواهد داد تا برای تحقق چشم انداز مشترک خود در این عرصه به صورت کارآمدتری همکاری کنیم.»

این همکاری رسماٌ در پنجمین کنفرانس بین‌المللی ا.گ.ج آغاز خواهد شد: توانمندسازی تصمیم‌های پایدار، ۱۸ تا ۲۰ می، در آمستردام. خانم لیندا کرامجونگ دبیرکل س.ب.کا در مجمع عمومی این کنفرانس در مورد : «ابتکار برای توسعه پایدار: نقش همکاری بخش خصوصی» سخنرانی خواهد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا