مجتبي بيگذلي رييس انجمن انبوه‌سازان مسكن در گفتگو با خبرنگار آژانس خبرگزاري دانشجويان ايارن (ايسنا) گفت: 80 درصد پروژ‌ه‌هاي ساختماني توليدكنندگان انبوه مسكن به دليل همكاري نكردن بانك‌ها در ارائه تسهيلات در حال متوقف شدن است.

وي در ادامه اظهار كرد: متاسفانه سيستم بانكي با توليدكنندگان انبوه مسكن همكاري لازم را انجام نمي‌دهد و تسهيلات مورد نياز را ارائه نمي‌دهند و علي‌رغم تاكيدات رييس جمهوري بازهم بانك‌ها در اين زمينه همكاري نمي‌كنند.

وي گفت: متاسفانه سيستم بانكي تصور مي‌كند پروژ‌ه‌هاي ساختماني يعني مسكن مهر، اين در حالي است كه در كشور بخش عمده ساخت و ساز مربوط به پروژ‌ه‌هاي ساختماني توليدكنندگان انبوه مسكن است.

رييس انجمن انبوه‌سازان خاطرنشان كرد: در حال حاضر طرح مسكن مهر نيز با مشكل مواجه شده است و پس از گذشت يك سال و نيم اين طرح به نتيجه نرسيده است اين در حالي است كه طرح مسكن مهر يكي از ابتكاري‌ترين طرح‌ها از سوي رييس جمهوري براي رفع معضل بخش مسكن و يك طرح انقلابي است اما به دليل كارشناسي‌هاي غلط با مشكل مواجه شده است.

بيگدلي با بيان اين ادعا كه بسياري از زمين‌هاي واگذار شده مسكن مهر حتي به مرحله آماده‌سازي نرسيده‌اند، ابرزا عقيده كرد: كارشناسي‌هاي غلط اين طرح را به سمت نابودي كشانده و بايد چاره‌ي اساسي براي آن انديشيده شود چراكه تعاوني‌هايي كه حتي يك دقيقه سابقه مديريتي در بخش مسكن ندارند نمي‌توانند از عهده كار به اين بزرگي برآيند.

رييس انجمن انبوه‌سازان مسكن در پايان خاطرنشان كرد: در حال حاضر ابتكارات رييس جمهوري در بخش مسكن تاثير گذاشته است اما بايد ابزارهاي آن نيز بوجود آيد كه يكي از آنها همكاري بانك‌ها با اين سياست‌ها و ديگري به‌كارگيري كارشناسي‌هاي صحيح در اين بخش است.

خاطر نشان مي‌شود بخش ويژه‌اي در اين سايت به انجمن انبوه‌سازان مسكن اختصاص داده شده تا بتوانند اخبار، نظرات، تحليل‌ها و پيشنهادهاي اعضاء انجمن را از طريق آن به اطلاع افكاري عمومي،‌ تشك‌ل‌هاي كارفرمايي و مسؤلان برسانند.

رئيس انجمن انبوه‌سازان مسكننيز در واكنش به فراخوان كانون عالي انحمن‌‌هاي صنفي كارفرمايي ايران فردي را به منظور مديريت بخش «انجمن انبوه سازان مسكن» معرفي كرد. آموزش‌هاي اوليه و كد رمز عببور به بخش تحريريه‌ي سايت نيز در اختيار اين قرد گذاشته شد و در نتيجه،‌ اكنون از انجمن انبوه‌سازان مسكن انتظار مي‌رود كه براي طرح نظرات خود در ميان كافرمايان كشور اين امكانات را مورد بهره‌برداري قرار دهدد.

پيام كارفرمايان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا