دكتر ژانت آشرسون مشاور زيست محيطي، بهداشتي و ايمني سازمان بين المللي كارفرمايان در نامه‌اي به اعضاء‌ اين سازمان واز جمله به كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران اعلام كرد كه از اين سازمان دعوت شده است تا در برگزاري يك سپوزيوم در مورد اينكه كسب و كار، «بهداشت و ايمني شغلي» [OSH] را به محركي براي بنگاه‌هاي پايدار تبديل كند، در نوزدهمين كنگره جهاني بهداشت و ايمني كار كه از 11 تا 15 سپتامبر 2011 در استانبول برگزار خواهد شد مشاركت كند.

وي در ادامه اظهار اميدواري كرده كه اعضاء عضو سازمان بين‌المللي كارفرمايان و شركت‌هاي عضو بتوانند از اين ابتكار پشتيباني كنند.

درادامه‌ي نامه‌ي دكتر آشرسون خاطر نشان شده كه وزير كار و امور اجتماعي تركيه همراه با سازمان بين‌المللي كار و انجمن بين المللي تأمين اجتماعي در برگزاري اين كنگره همكاري دارند.

دكتر آشرسون در خاتمه ضمن معرفي نشاني سايت نوزدهمين كنگره جهاني ايمني و بهداشت كار پرسيده است كه آيا كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران و تشكل‌هاي كارفرمايي و شركت‌هاي عضو آن كانون عالي كارفرمايي براي مشاركت در اين كنگره علاقه دارند؟

در ادامه و با مراحعه به سايت اين كنگره اطلاعات مختصري در مورد اين كنگره تقديم مي‌شود. از بنگا‌ه‌ها و تشكل‌هاي كارفرمايي عضو درخواست مي‌شود در مورد شركت در اين كنگره با مهندس محمد عطارديان دبيركل كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران تماس بگيرند.

در صفحه‌ي نخست سايت نوزدهمين كنگره جهني ايمني و بهداشت كار پيام آقاي عمر دين‌ چر وزير كار و امور اجتماعي تركيه در مورد اين كنگره با عنوان «فراخوان» منتشر شده است. وي در اين پيام خاطر نشان كرده است:

عمر دين‌چر وزير كار و امور اجتماعي تركيه

اعلام اينكه وزرات كار و امور اجتماعي تركيه همراه با سازمان بين‌لمللي كارفرمايان و انجمن بين آلمللي تأمين احتماعي يكي از برگزار كنندگان نوزدهمين كنگره جهاني بهداشت و ايمني كار است كه از 11 تا 15 سپتامبر سال 2011 در استانبول، تركيه، برگزار خواهد شد براي من يك خرسندي عظيم است.

بحران جهاني مالي و اقتصادي پيامدهاي ناخواسته‌آي بر اشتغال و زندگي كاري، و نيز بر بهداشت و ايمني شغلي در سراسر جهان داشته است. چالش‌هاي جهاني همكاري جهاني را طلب مي‌كند و يكي از اثربخش‌ترين و كارآمد‌ترين روش‌هاسرمايه‌گذاري مشترك در محيط كار ايمن است كه بهره‌وري با حذف بيماري‌ها و آسيب‌ها بالا خواهد برد.

استانبول مهد تمدن‌ها و فرهنگ‌هاست – تنها شهري در جهان كه دوپا در دو قاره‌ي آسيا و اروپا دارد- با تاريخي بيش از 2 هزار و 500 سال. اين شهر پايتخت اروپايي فرهنگ در سال 2010 است. استانبول و مناطق اطراف آن براي صنعت و تجارت بين المللي نيز بسيار مهم هستند.

مشاركت در نوزدهمين كنگره جهاني در استانبول فرصت خوبي خواهد بود براي تصميم سازان، حرفه‌اي‌هاي بهداشت و ايمني كار، نمايندگان كارگران و كارفرمايان و ديگر ذي‌ سهمان كه در اين عرصه از ايمني و بهداشت كار فعال هستند تا تبادل نزديك اطلاعات بين تمام كارشنان سراسر جهان را تضمين كنند و نيز يكي از مشهورترين شهرها و فرهنگ‌هاي جهان را كشف كنند.

مايلم شما را به شركت در نوزدهمين كنگره جهاني در استنابول دعوت كنم و در انتظار زيارت شما در اينجا باشم.

با آرزوي يك آينده‌ي ايمن و سالم.

عمر دين‌چر
وزير كار و امور اجتماعي

نگاهي به كنگره‌هاي جهاني بهداشت و ايمني كار

نوزدهمين كنگره ايمني و بهداشت كار، كه از سال 1955 هر سه سال يك بار سازماندهي‌ شده است، در سال 2011 در تركيه برگزار خواهد شد. نخستين كنگره در رم و آخرين آن در سال 2008 در سئول برگزار شد. كنگره، كه براي تمام شركت‌ كنندگان فرصت تبادل اطلاعات و آفرينش انديشه‌هاي نو براي پيشگيري از بيماري‌هاي و حوادث كاري فراهم مي‌آورد، بزرگترين رويداد در اين زمينه است. جدول زير اطالعات مربوط به محل برگزاري شش كنگره‌ي اخير را همراه با برخي آمارها ارايه مي‌دهد.

سال 1993 1996 1999 2002 2005 2008
محل برگزاري نيو دهلي. هند مادريد.اسپانيا سان پاتلو.برزيل وين. اطريش اولاندو.يو.اس.آ سئول.كره‌ جنوبي
سازمانده انجمن ايمني هند دپارتمان ايمني و بهداشتكار مركز سي.آي.اس برزيل آي.يو.وي.آي ان.اس.سي كي.او.اس.اچ.آ
دوره 4/4 تا 8/4 (5 روز) 22/4 تا 26/4 (5 روز) 12/4 تا 16/4 (5 روز) 26/4 تا 31/4 (6 روز) 18/9 تا 22/9 (5 روز) 29/6 تا 2/7 (4 روز)
شركت‌كندگان 1080 نفر از 50 كشور 2200 نفر از 105 كشور 2000 نفر از 73 كشور 2400 نفر از 77 كشور 3000 نفر از 111 كشور 4500 نفر از 121 كشور

هدف كنگره

هدف كنگره‌ي جهاني تضمين فرصت براي تبادل اطلاعات نو در بارهي بهدشات و ايمني شغلي در ميان افراد مربوطه با هدف افرينش فرهنگ پيشگيري در سطح جهاني است.

هدف كساني كه در كنگره‌ي جهاني شركت مي‌كنندكسب ايده‌اي در اين باره است كه چگونه روابط بين دولت‌ها، كارفرمايان، سازمان‌هاي غيردولتي، نمايندگان كارفرمايان، كارگران و سازمان‌هاي آنان و حرفه‌اي‌هاي بهداشت و ايمني كار ارتقاء‌ يابد تا اسيب‌هاي و بيماري‌هاي ناشي از كار در سراسر جهان حذف شود. همچنين انتظار مي‌رود كه كنشگران بهداشت و ايمني شغلي اطلاعاتي در مورد ايده‌هاي عملي كسب كنند كه بتواند بي‌درنگ تصويب شده و به عمل درآيد.

در كشور ما (تركيه) اين وظيفه بر عهده‌ي وزرات كار و امور اجتماعي است.

براي كسب اطلاعات بيشتر به اينجا برويد.

تازه‌ترين اخبار و گزارش‌‌هاي نوزدهمين كنگره چهاني بهداشت و ايمني شغلي در اختيار علاقمندان گذاشته خواهد شد.

براي اعلام آمادگي جهت شركت در اين كنگره و كسب مشاوره‌هاي بيشتر با مهندس محمد عطارديان دبيركل كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران تماس بگيريد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا