مهندس محسن زرمخواه يكي از اعضاء هيأت مديره انجمن سازندگان قطعات و مجمموعه‌هاي خودرو در مقاله‌اي كه با عنوان «بحران در صنعت خودروسازي» در پنجاه و پنجمين شماره‌ي نشريه‌ي «چشم‌انداز ايران»‌- ويژه‌ي ارديهبشت و خرداد ماه 1388 به چاپ رسيده، به طرح مسائلي پيرامون وضعيت اقتصاد كشور پرداخته است كه جا دارد در روند تدوين «كارنقشه‌ي ملي كسب‌ و كار» مورد توجه قرار بگيرد.

خاطر نشان مي‌شود «شبكه اطلاع‌رساني كارفرمايان كشور» (شاكا) با انتشار اسنادي در زمينه‌ي روش تدوين «كارنقشه‌ي ملي كسب و كار» مي‌كوشد تا پيش از برگزاري انتخابات دهمين دوره‌ي رياست جمهوري، عمده‌ترين خواست‌هاي كسب و كار را با مشاركت تشكل‌هاي كارفرمايي تدوين كند تا كارفرمايان كشور با توجه به آن‌ها نسبت به رايزني با نامزدهاي رياست جمهوري اقدام كنند و تمام امكانات بالفعل و بالقوه‌ي خود را براي پيروزي نامزدي كه به اين برنامه بيشترين تعهد را نشان مي‌دهد، اقدام كنند.

مهندس محسن‌ رزم‌خواه در مقاله‌ي خود به مشكلاتي اشاره كرده است كه با دسته‌بندي آن‌ها مي‌توان بخش قابل توجهي از «كارنقشه‌ي ملي كسب و كار» را مدون ساخت.

پيش از ين مهندس سيد محمد بحرينينان يكي ديگر از اعضاء هيأت مديره‌ي انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌هاي خودرو و رئيس كميسيون اقتصاد كلان اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران نيز در گفتگو با «چشم‌انداز ايران»‌ (شماره 54) به تحليل شرايط اقتصادي كشور و مشكلات صنعت خودروسازي در ايران پرداخته بود.

انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌هاي خودرو يكي از نخستين تشكل‌هاي صنعتي كارفرمايي كشور است كه نسبت به تعميق بحران در اقتصاد ايران واكنش نشان داد و با تشكيل «كميته‌ي بحران»‌ كوشيد تا مسؤلان را نسبت به عواقب ناگوار بحران اقتصادي جاري حساس سازد.

مهندس بهرام شهرياري رئيس كميته بحران و يكي ديگر از اعضاء هيأت مديره‌ي انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌هاي خودرو، نقش كليدي در اجماع‌سازي در ميان اعضاء انجمن ايفاء كرد و طي يك فرآيند مشاركتي نظرات و درخواست‌هاي تمام اعضاء را گردآوري و اولويت‌بندي كرد و براي دفاع از اين خواسته‌ها به تلاش‌هاي خود ادامه داد.

با عنايت به اين تجربه‌هاي ارزشمند، و با توجه به اينكه مهندس بهرام شهرياري مسؤليت نايب رئيسي هيأت مديره‌ي كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران را نيز برعهده دارد اين انتظار از وي به جاست كه تجربه‌هاي خود را در امر تدوين «كارنقشه‌ي ملي كسب‌ و كار»‌ نيز به كار بگيرد و تا پيش از برگزاري دهمين دوره‌ي انتخابات رياست جمهوري فهرستي از مهم‌ترين خواسسته‌هاي تشكل‌هاي كارفرمايي را با مشاركت مسؤلان و اعضاء اين تشكل‌ها، تحت عنوان «كارنقشه‌ي ملي كسب و كار» مدون سازد تا بتوان بر اساس آن‌ها با نامزده‌هاي رياست جمهوري به رايزني پرداخت.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا