كرن كورئيس قائم‌مقام دپارتمان استانداردهاي بين‌المللي كار و مسؤل كميته‌ي آزادي انجمن با ارسال نامه‌اي به آنتونيو پنالوزا دبيركل سازمان بين‌المللي كار وصول نامه‌اي از اين سازمان را اعلام كرد. ترجمه‌ي اين نامه به دليل اهميت تاريخي آن در ادامه تقديم كارفرمايان كشور مي‌شود.

گفتني است آنتونيو پنالوزا به پيوست نامه‌ي خود به دبيركل سازمان بين‌المللي كار،‌ ترجمه‌ي انگليسي نامه‌ي جناب آقاي محمد رضا ربيعي مديركل سازمان‌‌هاي كارگري و كارفرمايي وزارت كار و امور اجتماعي را ارسال كرده بود تا در پرونده‌ي مطرح در كميته‌ي آزادي انجمن ضميمه شود.

اصل نامه‌ي آقاي ربيعي خطاب دبيركل سابق كانون عالي موازي نوشته شده بود و طي آن با استناد به احكام قطعي ديوان عدالت اداري و دادگاه حقوقي از وي خواسته شده بود كه نسبت به انحلال كانون موازي اقدام كند.

گفتي است كه مديركل وقت سازمان‌هاي كارگري و كارفرمايي در سال 1385 كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران را منحل اعلام كرد اما دستگاه قضايي اين حكم و ثبت كانون موازي را غيرقانوني خواند.

با انحلال كانون موازي، انتخابات سراسري كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران روز چهارشنبه 5 آبان ماه 1389 در سالن همايش‌هاي انجمن شركت‌هاي ساختماني در تهران برگزار مي‌شود.

انتظار مي‌رود كارفرمايان كشور بتوانند از طريق اتحاد در اين كانون عالي نسبت به رقع موانع ارتقاء فضاي كسب و كار و توليد ثروت در كشور با جديت اقدام كنند.

 جناب آقاي آنتونيو پنالوزا
دبيركل محترم سازمان بين‌المللي كارفرمايان

موضوع: پرونده‌ي شماره 2576 مطرح در كميته‌ي آزادي انجمن

آقاي عزيز

دريافت نامه‌ي مورخ 30 سپتامبر 2010 جنابعالي را، كه به پيوست آن اطلاعات پيگيري مرتبط با شكايت مبني بر نقض حقوق اتحاديه‌ي صنفي كه از سوي سازمان شما عليه دولت جمهوري اسلامي ايران مطرح شده بود، اعلام مي‌شود.

طبق رويه‌ي جاري، مندرجات نامه‌ي جنابعالي به آن دولت ارجاع خواهد شد تا مورد عنايت قرار بگيرد.

ارادتمند شما از طرف مديركل

كرن كوريتس قائم مقام دپارتمان استانداردهاي بين‌المللي كار مسول كميته‌ي آزادي

4 اكتبر 2010

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا