معاون مسكن و ساختمان وزير مسكن از معافيت انبوه سازان مسكن از طرح ماليات بر معاملات مكرر خبر داد.

منوچهر خواجه‌دلويي با اعلام اين خبر اظهار داشت:دولت همواره حامي توليد مسكن و حامي انبوه سازان بوده است بنابراين دولت براي نشان دادن اين حمايت در تازه ترين مصوبه شوراي مسكن براي ساماندهي بازار مسكن و جلوگيري از سوداگري طرح ماليات بر معاملات مكرر را مطرح و تصويب كرد اما انبوه‌سازان از اين طرح معاف شدند.

وي با بيان اينكه سهم بخش خصوصي در توليد مسكن در كشور 95 درصد است گفت:بخش خصوصي در سالهاي 84 تا 86 (اجراي چهارمين برنامه پنجساله توسعه اقتصادي ، اجتماعي و فرهنگي كشور) 725هزار واحد مسكوني را در مناطق شهري بطور رسمي و غير رسمي تكميل كرد.

خواجه‌دلويي خاطر نشان كرد: در مدت اجراي سومين برنامه پنجساله توسعه كشور كه از سال 79 آغاز و در سال 83 به پايان رسيد بخش خصوصي دو ميليون و 92هزار واحد مسكوني را در شهرهاي كشور تكميل كرد.

معاون وزير مسكن و شهرسازي افزود: اين آمارها نشان مي دهد كه ساخت مسكن توسط بخش خصوصي و انبوه سازان سهم عمده توليد مسكن كشور را بر عهده دارد بنابراين بايد از انبوه‌سازان حمايت شود به شرطي كه آنان مشكلات و خواسته‌هاي خود را براي اعمال در قوانين مطرح كنند.

به گفته وي ،سهم تسهيلات ساخت از سرمايه‌گذاري در سال جاري حدود پنج درصد و سهم تسهيلات مسكن مهر از كل تسهيلات مسكن در سال جاري سه درصد بوده است.

خواجه‌دلويي افزود: واگذاري زمين تا زماني كه متقاضي در كشور وجود داشته باشد، صورت مي گيرد، لذا به تعداد واجدين شرايط زمين در قالب مسكن مهر واگذار مي شود.

وي با اشاره به توليد و نياز مسكن در كشور اظهارداشت: به طور ميانگين سالانه بايد 5/1 ميليون واحد مسكوني در سطح كشور ساخته شود كه متناسب با اين نياز برنامه ريزيها صورت گرفته است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا