«ميثاق جهاني ملل متحد» مسؤليت هدايت ابتكار «كاسبي در خدمت حكومت قانونِ» دبيركل ملل متحد را بر عهده گرفته است. هسته مركزي اين ابتكار تدوين چارچوبي براي «كاسبي در خدمت حكومت قانون» است كه هدفش تأمين راهنما و حمايت از چگونگي انجام اقدام‌ داوطلبانه كسبه‌ي سراسر در حمايت از حكومت قانون در عمليات و ارتباطاتش مي‌باشد تا به عنوان مكمل اقدام دولت و نه به جاي آن اقدام كند. اين چارچوب اقدام‌هايي را كه كه كسبه مي‌تواند انجام دهد و نمونه‌هايي از فعاليت‌هايي كه كسبه قبلاً در حمايت از قانون انجام داده است را شامل خواهد شد.

براي كمك به تدوين اين چارچوب، «ميثاق جهاني مللي متحد» درگير يك روند مشورت جهاني (برخط و حضوري) است. زمان‌ها و مكان‌هاي كارگاه‌هاي حضور را مي‌توانيد اينجا بيابيد.

از اعضا دعوت مي‌شود براي شركت در مشاوره برخط اين نظرخواهي برخط اينجا را كليك كنند. مهلت شركت در اين نظرخواهي برخط 31 مارس 2015 است. انتظار مي‌رود كه چارچوب مورد نظر تا ژوئن 2015 منتشر شود.

به علاوه، «ميثاق جهاني ملل متحد» از سازمان بين‌المللي كارفرمايان (س‌ب‌كا) خواسته است تا نمونه‌هايي از موادري كه سازمان‌هاي ملي عضو در آن‌ها درگير هستند ، مثل:

در فعاليت‌هاي حمايت كننده حكومت قانون، مثل، دفاع از اجراي قانون در تراز استانداردهاي بين‌المللي، طرح‌هاي ظرفيت‌سازي

كمك به استقرار يا ارتقاي چارچوب‌ قانوني كه كسبه براي عملكرد – به ويژه به روشي كه با استاندادهاي بين‌المللي انطباق داشته باشد – به آن‌‌ها نياز دارند

فائق آمدن بر موانع قانوني كه زنان و اقليت‌ها در ايجاد و اانجام كاسبي دارند

ابتكارهايي كه به انتقال بنگاه‌هاي غيررسمي به اقتصاد رسمي كمك مي‌كنند ، و از اين قبيل. . .

را ارايه دهد.

اين فرصت خوبي براي فدراسيون‌هاي عضو س‌ب‌كا است تا گستره كار خودشان را در سطح ملي نشان دهند. از همين رو از شما تقاضا مي‌شود اين نمونه‌ها را تا 31 مارس 2015 براي ما ارسال فرماييد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا