رهبران گروه 20 كارنقشه بريزبين را براي رشد و شغل‌هاي با كيفيت صادر كردند

سران گروه 20 (گ‌20) در پايان نشست دو روزه در بريزين در روز‌هاي 15 و 16 نوامبر اطلاعيه جامعي صادر كردند شامل كارنقشه‌اي كه راهبردهاي ارتقاي رشد و ايجاد شغل‌هاي با كيفيت را تدوين كرده است.

با عنايت به اينكه بيش از 200 ميليون نفر ، حدود 30 ميليون نفر بيش از آغاز بحران، شامل 75 ميليون جوان، در سطح جهان بيكار هستند، بيانيه گ‌20 بر فوريت معكوس‌سازي اين روند و ايجاد شغل‌هاي با كيفيت به عنوان مهم‌ترين اولويت اذعان مي‌كند.

اين رهبران، با عنايت به اين نكته، قول داده‌اند تا تضمين كنند كه برنامه‌هاي اشتغال آنان با راهبردهاي رشد جامع و اذعام كارآمد سياست‌هاي اقتصادهاي كلان و بازار كار همراه شود.

كارنقشه بريزبين بر نياز به مشاركت بيشتر زيان در بازار كار و ارتقاي كيفيت اشتغال آنان، كه به تقويت و فراگيري بيشتر رشد كمك خواهد كرد، تأكيد مي‌كند. كاهش گپ در نرخ مشاركت نيروي كار بين مردان و زنان تا 25 درصد تا 2025 در گ‌20 يك هدف مورد توافق است. رهبران اذعان دارند كه چنين تعهدي به حمايت سازمان‌هاي بين‌المللي مانند سازمان بين‌المللي كار و سازمان همكاي اقتصادي و توسعه، از جمله در سنجش پيشرفت، نياز خواهد داشت.

كارنقشه بريزبين، ضمن ارجاع به كارنقشه‌هاي موجود در كشورهاي خاص براي ارتقاي اشتغال و مشاركت گزارش مي‌دهد كه تمام اعضاي گ20 اقداماتي براي تنوع بخشي به گستره مشاركت زنان و برخورد با بيكاري جوانان در دست انجام دارند كه بسياري از آن‌ها توصيه‌هايي است كه از سوي سازمان بين‌المللي كارفرمايان (س.ب.كا)‌و كمك‌هاي او به كسب و كار 20 (ك20) ارايه شده است، از جمله:‌

  • تدوين و تقويت سياست‌هايي كه كارآفريني و توسعه‌ مهارت‌ها را ارتقا بخشد، ارتباط بين آموزش و پرورش و نيازهاي نيروي كار را تقويت كند؛
  • برخورد با مشكلاتي كه گروه‌هاي محروم، از جمله مردم ناتوان و بيكاران با آن‌ها مواجه هستند؛
  • برخورد با بيكاري‌هاي ساختاري و طلاني‌ مدت، كم اشتغالي و بد اشتغالي، مشاغل نا امن در اقتصاد غيررسمي؛
  • اقداماتي براي ارتقاي سياست‌هاي ايمني و بهداشت كار؛
  • حركت در حهت تعيين يا افزايش حداقل دستمزدها، بهبود گفتگوي اجتماعي و بهبود شبكه‌هاي امنيت اجتماعي؛ و
  • برداشتن گام‌هايي براي روان‌سازي مقررات بازار كار و كاهش هزينه‌هاي غيرمزدي نيروي كار.

رئيسان كشورها و دولت‌ها از وزيران كار و اشتغال خود دعوت مي‌كنند در سال 2015 در خصوص پيشرفت در كاهش بيكاري جوانان، كاهش گپ‌هاي موجود در مشاركت نيروي كار و تدوين و اجراي نقشه‌هاي كشوري اشتغال دوباره گزارش بدهند. سازمان بين‌المللي كار و «كميته مشورتي كسب و كار و صنعنت» نيز در نظر دارند پيگيري مشترك خودشان در خصوص اجراي اين تعهدات را ادامه دهند.

سازمان بين‌المللي كارفرمايان از تداوم كميته نيروي انساني با عنوان جديد «كارگروه اشتغال گ20»، كه حيطه اختيار و يك برنامه كاري در ارتباط با اين اولويت‌ها و ساير عناصري كليدي كه از سطوح عالي‌تر اشتعال و مشاركت حمايت مي‌كنند را تدوين خواهد كرد، استقبال مي‌كند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا