امروز، يك كشور، يك قاره و كل جهان در اندوه درگذشت يك انسان حقيقتاً عالي، ‌نلسون ماندلا، متحد است. شخصاً، و از سوي سازمان بين‌المللي كار،‌به خانواده وي تسليت و به مردم و دولت آفريقاي جنوبي عميق‌ترين همدردي خود را تقديم مي‌كنم.

ما يك قهرمان آزادي،‌ مدارا و گفتگو را از دست داديم. او با تزاكت، تواضع و كرامت در جستجوي صلح و عدالت اجتماعي از همه ما بالا بلندتر بود. جهان با شوق او، با تعهد او، با استقامت او، با كرامت او، و بالاتر از همه، با انسانيت او عني‌تر شده است.

نلسون ماندلا در مبارزه‌اش براي آزادي، برابري، و كرامت عليه آپارتايد نمي‌ترسيد.

در 1990، افتخار استقبال از نلسون ماندلا كه در آن زمان نائيب رئيس كنگره ملي آفريقا بود، در هفتاد و هفتمين اجلاس كنفرانس بين‌المللي كار نصيب س.ب.ك شد. او از نمايندگان به خاطر حمايتشان از مبارزه عليه رژيم آپارتايد قدرداني كرد و خاطر نشان ساخت: «همه ما در زندان‌هاي روبن آيلند مي‌توانستيم صداي شما را كه خواستار آزادي ما بوديد بشنويم. از آن صدا الهام مي‌گرفتيم». او از ما خواست تا «اخرين فرسنگ را با هم برويم». افتخار مي‌كنيم كه سهم كوچك خود را در سفر او ادا كرده باشيم.

در 2007، س.ب.ك نخستين جايزه كار شايسته‌ خود را به او تقديم كرد و او از كار شايسته «به مثابه حق نه فقط زنده ماندن كه حق شكوفا شدن و يك زندگي با كرامت و با كيفيت داشتن» سخن گفت.

در حاليكه براي آقاي ماندلا ماتم گرفته‌ايم، براي زندگي، خرد و بخشندگي روح او كه آن همه فروتن بود جشن مي‌گيريم. او سرچشمه ابدي الهام خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا