واشينگتن، دي.سي. 19 آوريل 2010 (دوشنبه 30 فروردين 1389) – رهبران كسب و كار اقتصاد‌هاي عمده‌ي جهان در ملاقات امروز (ديروز) خود با وزيران كار گروه 20 در واشينگتن از آنان خواستند تا براي حفظ و ايجاد شغل و ارتقاء شغل‌پذيري كارگران با بخش خصوصي بيشتر همكاري كنند.

وزيران كار و اشتغال تمام كشورهاي گروه 20 فردا در واشينگتن ملاقات خواهند كرد تا توصيه‌هاي خود به رهبران در مورد اشتغال را تدوين كنند.

وايزمن نكلولو رئيس سازمان بين مللي كارفرمايان (س‌ ب كا) از آفريقاي جنوبي خاطر نشان ساخت: «دستاوردهاي آموزشي و تربيتي و هدف‌هاي گسترده‌‌تري كه سال گذشته از سوي رهبران گروه 20 در پتزبورگ در اولويت قرار گرفتند فقط از طريق همكاري دولت‌ها با كسب و كار به عنوان شريك در عرصه‌ي سياست‌گذاري و ارايه‌ي خدمات دست‌ يافتني خواهند بود».

به گفته چارلز پي. هيتر (پسر) رئيس كميته‌ي مشورتي كسب و كار و صنعت سازمان همكاري‌هاي اقتصادي و توسعه (او.اي.سي.دي) «رهبران كسب و كار مي‌گويند بهبود سريع و پايدار اقتصاد منجر به رشد اشتغال خواهد شد. در اين بهبودي، توجه مستمر بايد معطوف به بازسازي شرايط براي بهبودي پايدار بخش خصوصي باشد. اين راه ضروري براي حداكثر سازي شغل‌ آفريني پايدار است».

سازمان بين مللي كارفرمايان و كميته‌ي مشورتي كسب و كار و صنعت مشتركاً هيأت نمايندگي كسب و كار گروه 20 را تشكيل دادند. توصيه‌هاي اصلي آنان به وزيران كار عبارت بودند:
بازنگري و اصلاح مقررات مؤثر بر فعاليت‌هاي كسب و كار براي پشتيباني بهتر از بازگشت به رشد پايدار، سرمايه‌گذاري و اشتغال
تمركز بر اشتغال‌ پذيري تمام گروه‌ها از جمله كساني كه در حاشيه‌ي بازار كار هستند به عنوان يك اولويت كليدي، شامل تضمين حمايت و تشويق جويندگان كار و بيكاران براي رفتن به سر كار
بهبود آموزش و تربيت ضمن كار براي كمك به كارگران تا از بيكاري اجتناب كنند و در جريان بحران بيكاري همجنان در بازار كار باقي بمانند
تدارك گزينه‌هاي شغلي انعطاف‌ پذيرتر، شامل كار‌ موقت و پاره وقت، به ويژه به عنوان روشي براي بازگرداندن افراد بيشتر به بازار كار

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا