اعضا و همکاران گرامی،

تشكل‌هاي كارفرمايي می توانند بر نظام نظارتی س.ب.ک تاثیر مستقیمی داشته باشند. بر اساس ماده 23 اساسنامه س.ب.ک هر تشكل کارفرمایي یا کارگري می تواند نقطه نظر خود را راجع به اینکه یک دولت عضو س.ب.ک به چه روشی یک یا چند کنوانسیون‌ تأييد شده را در قانون نویسی و عمل بکار می بندد به «کمیته کارشناسان کاربست کنوانسیون‌ها و توصیه‌نامه‌ها» انتقال دهد.

این نظرات به وسیله کارشناسان، هنگام ارزیابی فنی روشي كه یک کشور کنوانسیون‌های تأييدي را در قانون و عمل به کار می بندد، کاملا مورد توجه قرار می گیرند. تشكل‌هاي كارفرايي از طریق نظراتشان قادر هستند تا اطلاعاتی از دیدگاه و چالش‌های بخش خصوصی از نحوه کاربست کنوانسیون‌های تأييدي در کشورشان برای کارشناسان تهیه کنند. این امر نه تنها به ایجاد یک «تصویر کامل» برای کارشناسان و به خنثي‌سازي نظرات اتحادیه‌های کارگری كمك مي‌كند، بلکه می تواند بر فهرست شكايت‌هاي جداگانه که توسط کمیته کاربست استانداردهای کنفرانس س.ب.ک در 2015 بررسی خواهد شد نيز تاثیر بگذارد. تأملات انجام یافته بوسیله کارشناسان در ماه های فوریه/ مارس به صورت گزارش منتشر می شود که مبناي کار «کمیته کاربست استانداردها» در طول کنفرانس بین المللی کار را تشکیل می‌دهد.

با توجه به موارد بالا، سازمان بین المللی کارفرمایان (س.ب.كا) فدراسیون‌های عضو را قویا تشویق می‌کند تا نظرات مربوط به روش كاربست یک یا چند کنوانسیون‌ تأييدي از سوي دولت در قانون یا عمل را مستقیما به کارشناسان ارائه کنند . نظرات شما نبايد تنها مشکلات یا جنبه های منفی کاربست يك کنوانسیون را پررنگ کند، بلکه همچنین بايد بر پیشرفت و دستاوردها هم تاکید کند. متخصصان س.ب.كا برای پیش نویس این نظرات در دسترس فدراسیون های عضو قرار دارند.

مهلت ارسال 1 سپتامبر 2014 به نشانی پست الکترونیکی (normes@ilo.org) می‌باشد تا کارشناسان در جلسه نوامبر/ دسامبر خودشان، وقتی که ملاحظات يا تقاضاهاي مستقيم خود را پيش نويس می‌کنند آنها را مورد بررسي قرار دهند. سپاسگزار خواهیم بود اگر یک رونوشت از اين نظرات به س.ب.كا به نشانی پست الکترونیکی (anzorreguy@ioe-emp.org) بفرستید.

برای یافتن اینکه كشور شما کدام یک از کنوانسیونها را تأييد كرده است ‍اينجا را كليك كنيد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا