در پي اعلام آمادگي انجمن صنفي كارفرمايي شركت‌هاي حمل كالاي بيرجند و با همكاري شبكه اطلاع‌ رساني كارفرمايان ايران [شاكا]، شامگاه روز سه‌شنبه 20 بهمن ماه 1388 و فقط چند ساعت پس از اعلام آمادگي، شبكه اطلاع‌ رساني انجمن صنفي شركت‌هاي حمل كالاي بيرجند راه‌اندازي شد.

خاطر نشان مي‌شود، كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران با شناسايي مناسب‌ترين نرم‌افزارها براي ايجاد شبكه‌ها‌ي اطلاع‌ رساني اينترنتي، اين خدمات را به صورت رايگان به انجمن‌ها و كانون‌هاي عضو ارايه مي‌دهد.

اين نرم‌افزارها به طور اختصاصي براي انتشار انواع اطلاعات متني، صوتي، و تصويري كه به صورت گروهي توليد مي‌شوند طراحي شده‌اند و هر انجمن مي‌تواند براي هر عضو خود بخشي را تعيين كند تا تمام اعضاء بتوانند نظرات،‌ پيشنهادها و گزارش عملكرد خود را به صورت مستقيم و بي‌واسطه در شبكه منتشر كنند.

اين نرم‌افزار‌ها، مجموعه‌اي از تكنولوژي‌ها را در خود جاي داده‌اند كه اجازه مي‌دهند تا اعضاء يك سازمان تمام روابط اجتماعي خودشان را در دنياي مجازي باز‌توليد كنند و به اين ترتيب، سرعت، دقت و كيفيت اين روابط به نحو حيرت انگيزي افزايش مي‌يابد و هزينه‌ي مبادله‌ي اطلاعات به صفر نزديك مي‌شود.

ذكر اين نكته لازم است كه نرم‌افزارهاي مورد استفاده اوپن سورس و آزاد هستند و اسناد آن‌ها به بيش از 30 زبان زنده‌ي دنيا، از جمله به زبان فارسي ترجمه شده و به صورت آزاد در دسترس همگان هستند، در نتيجه، همگان مي‌توانند به راحتي استفاده از آن‌ها را فرا بگيرند و به ديگران بياموزند.

به دليل همين خصوصيات،‌ كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران هزينه‌ي نصب و ارايه‌ي آموزش اين نرم‌افزارها را تقبل كرده و براي تمام اعضاء علاقمند به صورت رايگان يك شبكه اطلاع رساني راه‌اندازي مي‌كند.

بديهي است كه هزينه‌ي ثبت دامين و اجاره‌ي هاست را- كه سالانه مي‌تواند فقط 50 هزار تومان ‌شود- اعضاء پرداخت مي‌كنند و اگر علاوه بر نصب و آموزش، به خدمات ديگري نياز داشته باشند، شرايطي ايجاد شده كه برون سپاري آن‌ها بسيار به صرفه خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا