جناب آقاي مهندس محمدرضا نجفي‌منش دبير انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌هاي خودروكه همراه با جناب آقاي دكتر محمدباقر رجال رئيس هيأت مديره‌ي انجمن در يك همايش مطبوعاتي سخن مي‌گفتند اعلام كرد:‌ براي ايجاد هماهنگي بين بانك‌ها و صنعت پيشنهاد مي‌كنيم كه سرمايه‌ي بانك‌ها حداقل سه برابر شود.

به گزارش خبرگزاري موج وي در ادامه از نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي خواست تا پيشنهاد افزايش سرمايه‌ي بانك‌ها را به تصويب برسانند.

به گفته وي كل سرمايه‌ي بانك‌هاي كشور 13 هزار ميليارد تومان است و از آنجا كه بانك‌ها حق دارند فقط 20 درصد سرمايه‌ي خود را به پرداخت تسهيلات اختصاص دهند، اين مبلغ، يعني دو هزار و 600 ميليارد تومان براي رفع مشكلات نقدينگي صنعت بسيار ناچيز است.

مهندس نجفي‌منش در بخش ديگري از صخنان خود به تشريح مشكلات ناشي از تثبيت نرخ ارز سخن گفت و در اين زمينه خاطر نشان ساخت در سال 1378 قيمت قطعات خودرو ساخت داخل رقابتي بود از از آن سال تا كنون صنعت قطعه‌سازي كشور با تورم بيش از 400 درصدي مواجه شده است در حاليكه نرخ ارز فقط حدود 25 درصد افزايش يافته است. وي در ادامه خاطر نشان ساخت با توجه به شرايط موجود نرخ ارز بايد هزار و 900 تومان باشد اما با ثابت نگاه داشتن آن در شرايط فعالي نه تنهاه صنعت خودروسازي بلكه تمام صنايع داخلي قدرت رقابت با محصولات وارداتي را از دست مي‌دهند.

خبرگزاري فارس بخش‌هاي ديگري از سخان جناب نجفي‌منش را مهم يافته است. به نوشته‌ي اين خبرگزاري وي خروج خودروهاي فرسوده، اعطاء تسهيلات مالي به خريداران و ايجاد ليزينگ و نيز عدم واردات خودروهاي مشابه توليد داخل را از جمله‌ي اقدام لازم براي حمايت از صننعت خودروسازي كشور عنوان كرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا