خرسندم از سوي سازمان جهاني تجارت (س ِ.ج ِ.ت ِ) به شما آقاي رئيس جمهور، به نايب اول نخست وزير شما، و به تمام گروه مذاكره‌ كنندگان با مهارت شما صميمانه خوشامد عرض كنم. امروز جمهوري تاجيكستان تحت رهبري توانمند شما و رهبري توانمند نخست وزير شما، و رهبري توانمند وزير و معاون وزير توسعه اقتصادي و تجارت، آقاي رحيم‌ زاده و آقاي نظريف به عضويت در مي‌آيد.

من به بيانات جنابعالي با علاقه‌ي فراوان گوش سپردم. آن بيانيه اهميت رشد سريع اقتصاد‌هايي را كه به عضويت س ِ.ج ِ.ت ِ درمي‌آيند، بازتاب مي‌دهد. آقاي رئيس جمهور، تعهد شخصي جنابعالي در نتيجه‌ي موفقيت آميز اين مذاكرات نقش اساسي داشته است.

در اين فرصت مهم، همچنين مايلم از تمام اعضاي س ِ.ج ِ.ت ِ سپاسگذاري كنم. مذاكرات دستيابي هميشمه پيچيده بوده است. و در يك نظام توافق‌بنياد، هر مذاكره موفقيت آميز دستيابي – و بزرگ‌ شدن خانواده س ِ.ج ِ.ت – به عنوان گواهي بر قدرت سازمان ماست. با دستيابي جمهوري تاجيكستان، س ِ.ج ِ.ت ِ به جهانيت نزديك‌تر مي‌شود.

خانم‌ها و آقايان، جمهوري تاجيكستان يك اقتصاد به سرعت رو به رشد است. در 2011، شاهد بود كه تجارت بين‌المللي‌اش، كه 5 ميليارد $ ايالات متحد بود، با نرخ تحسين برانگيز 20 درصد رشد كرد. جمهوري تاجيكستان در منطقه‌ي خود، و در كشورهاي متشرك المنافع مستقل، يك اقتصاد با اهميت راهبردي است. آقاي رئيس جمهور، آرزوي قلبي من اين است كه عضويت شما در س ِ.ج ِ.ت به رشد و شغل‌هاي بيشتر ترجمه شود.

به عنوان مديركل، خرسندم كه امروز، اعضا تصميم گرفته‌اند تا جمهوري تاجيكستان را به خانواده‌ي س ِ.ج ِ.ت بپديرند.

تاجيكستان، در تكميل دستيابي خود، و در تعهد نسبت به مجموعه‌اي از اصلاحات تحسين‌ برانگيز اقتصادي و تجاري، علائم روشني به تمام شركاي خود ارسال مي‌كند كه مايل است با قواعد جهاني بازي كند. به سرمايه‌گذاران خارجي كاربرد نظام مبتني بر قواعد قابل پيش‌بيني و آشناي س ِ.ج ِ.ت تضمين داده خواهد شد و درخواهند يافت كه تاجيكستان اكنون براي كسب و كار باز است.

خانم‌ها و آقايان، به من اجازه دهيد تا همچنين از كار اچ. اي. سفير كلايد كول كه به عنوان رئيس كارگروه اين مذاكره را با مهارت براي رسيدن به نتيجه هدايت كرد تشكر كنم.

به من گفته شد كه تاجيكستان كشور شاعران است – سنتي منحصر به فرد كه تمام گفتگوها با شغر انجام مي‌شود. بنا بر اين شايسته است كه صحبت‌هايم را با يك ضرب‌ المثل قديمي تاجيك تمام كنم كه: «خانواده بزرگ خانواده‌ ثروتمند است». پس، همكاران عزيز، خوشامدي گرم به تاجيكستان: «خوشامديد به سازماني جهاني سودا» (به لهجه تاجيكي. م).

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا