رييس انجمن انبوه‌سازان استان تهران با انتقاد از تعامل ضعيف سيستم بانكي در سال گذشته با بخش ساختمان خواستار توجه بيشتر بانك‌ها به حوزه ساخت‌وساز شد

ايرج رهبر با اعلام اين خبر افزود:پارسال براساس برنامه‌ريزي بانك مركزي قرار بود 7500ميليارد تومان تسهيلات ساخت مسكن پرداخت شود كه با اين ميزان اعتبار امكان ساخت 540هزار واحد مسكوني فراهم مي‌شد، اما متاسفانه اعتباري كه براي توليد مسكن در سال پيش در نظر گرفته شد فقط امكان ساخت 10الي 12هزار واحد مسكوني را فراهم ساخت.

وي تصريح كرد: تاكنون خبري از ارائه تسهيلات به انبوه‌سازان در قالب اوراق رهن ثانويه نيست.

رهبر در ادامه تصريح كرد: بايد در همين ابتداي سال سهم بخش مسكن از كل تسهيلات بانكي مشخص شود تا انبوه‌سازان براي برنامه‌ريزي در طول سال بتوانند محاسبات مالي لازم را انجام دهند.رييس انجمن انبوه‌سازان استان تهران در ادامه اظهارات خود خاطرنشان ساخت: اگر برنامه‌هاي وزارت مسكن و شهرسازي همانند سال گذشته باشد، بازار مسكن سامان نخواهد يافت.

وي افزود: اما اگر برخلاف سال گذشته اعتبارات و تسهيلات لازم به امر توليد مسكن تخصيص يابد قطعا شاهد ساماندهي بازار خواهيم بود.رييس انجمن انبوه‌سازان تهران همچنين با بيان اينکه طرح مسکن مهر در سال 89 به سرانجام نمي‌رسد، به ايلنا گفت: بعد از گذشت 5/2 سال از اجراي اين طرح تنها 10درصد ساخت و سازها آغاز شده است که با توجه به شرايط موجود، امکان واگذاري به صورت عمده در سال 89 وجود ندارد. وي همچنين از نبود برنامه‌اي مشخص و مدون در سال جاري براي حمايت از توليد صنعتي ساخت‌وساز به‌‌رغم نظر مسوولين خبر داد و گفت: با ادامه روندي که از نيمه دوم سال گذشته آغاز شده، نمي‌توان به بخش مسکن در سال جاري خوشبين بود. رهبر همچنين از احتمال افزايش انباشت تقاضا در سال جاري به دليل نبود ابزارهاي مناسب خبر داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا