قرار است در پي امضاي چارچوب همكاري بين س.ب.ك و دولت ژاپن، يك برنامه جديد استخدام و پرورش مهارت‌ها در مركز بين‌المللي تورين به اجرا درآيد.

پاتريشيا او دانوا مدير مركز بين‌المللي آموزش و يوشي‌هيرو سينوو معاون امور بين‌الملل وزارت بهداشت، كار و رفاه ژاپن اين چارچوب را روز 14 ژوئن 2013 (جمعه 24 خرداد 1392) امصاء كردند.

اين همكاري به اجراي يك طرح پرورشي با تمركز بر مهارت‌هاي توسعه‌اي و فني و آموزش و پرورش شغلي در در مركز پرورشي تورين، ايتاليا، منجر خواهد شد.

هدف اين طرح كمك به مقامات دولت، شركاي اجتماعي و ساير ذينفعان در كسب شناخت عميق در اين عرصه‌هاست، در حاليكه توانمندي‌هاي مديريتي، تحليلي و فني آنان را نيز بهبود خواهد بخشيد.

نايب مديركل س.ب.ك ژيلبرن هونگبو از اين ابتكار استقبال كرد و خاطر نشان ساخت: اين چارچوب همكاري با ژاپن بر ارزش پرروشي مركز تورين در خصوص موضوع‌هاي مربوط به ترويج استخدام و كارپذيري خواهد افزود. وزارت بهداشت، كار و رفاه ژاپن نيز به سهم خود از اين مبادله هم‌ تراز عرضه بين‌المللي بهره خواهد بود. اين ابتكار نو همچنين سبب همكاري بيشتر به ويژه بين مركز بين‌المللي آموزش و مؤسسات پرورشي مربوطه در ژاپن خواهد شد».

دولت ژاپن مبلغ 30 ميليون 830 هزار ين ژاپن (حدود 300 هزار دلار ايالات متحد)‌ در حمايت مالي از اين برنامه پرداخت خواهد كرد. يك كارشناس ژاپني به اين برنامه كمك خواهد كرد.

جوني‌چي كانوكو، معاون وزير ژاپني بهداشت، كار و رفاه خاطر نشان ساخت: ما از اين چارچوب همكاري خرسند هسيتم. ما در س.ب.ك از همه تشكر مي‌كنيم و تعهد كشور خود را در حمايت از اين اقدامات س.ب.ك اعلام مي‌داريم.

اين يكي از مجموعه همكاري‌هاي بين س.ب.ك و دولت ژاپن است، از جمله يك همكاري در خصوص شبكه‌هاي ايمني اجتماعي در آسيا، و ديگري در خصوص اقدامات استخدام و كار، در پي زلزله سال 2011 است

پاتريشيان او دانوان مدير مركز بين‌المللي آموزش خاطر نشان مي‌سازد: اين برنامه يك همكاري جديد بين دولت ژاپن و مركز بين‌المللي آموزش را براي تسهيل سهيم‌سازي شناخت، و مهارت‌هاي توسعه‌اي را نشان مي‌دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا