وب سايت سازمان بين‌المللي كارفرمايان بخش جديدي با عنوان «بحران جهاني اشتعال» ايجاد كرده است. اين بخش، در حال حاضر از زيربخش‌هاي زير تشكيل شده است:

  • اسناد آي.او.اي
  • جي 8 و جي 20
  • اسناد عمومي و رساله‌ها
  • اسناد مروبط به آي.ال.او
  • اسناد اعضاء‌ آي.او.اي

در توضيح علل راه‌اندازي بخش جديد مطلبي در سايت سازمان بين‌المللي كارفرمايان منتشر شده كه ترجمه‌ي آن در ادامه تقديم مي‌شود:‌

فعاليت‌هاي آي.او.اي در پاسخ به بجران جهاني اشتغال

اين بخش وب‌سايت آي.او.اي شامل اسناد اي.او.اي در ارتباط با بحران جاري است، همراه با اطلاعاتي از اعضاء‌ «آي.او.اي» و «آي.ال.او» بانك جهاني، سازمان همكاري‌هاي اقتصادي و توسعه (او.اي.سي.دي) و ديگر بازيگران خواهد بود .

آي.او.اي در فوريه سال 2009 يك فارم (تالار گفتگو) فوق‌العاده براي بررسي بحران و پاسخ‌ها محتمل برپا كرد. سازمان بيانيه‌اي با عنوان «بهبود اقتصادي و اشتغال» انتشار داد و اقدام‌هاي فوري را براي فائق آمدن بر اين بحران مطرح كرد.
- 1. بهبود نقدينگي براي كمك به اشتغال پايدار
- 2. بنگاه‌هاي كوچك و متوسط پايدار و تسهيل ايجاد بنگاه به عنوان موتور بهبود
- 3. ترويج اصول و حقوق بنيادين در كار
- 4. حمايت از آموزش و تربيت به عنوان كليد رشد‌ آينده و بهرهوري
- 5. استقبال از مسؤليت‌ مشترك به عنوان ابزار مهم اقدام
- 6. مقاومت در برابر تمام اشكال حمايت‌گرايي، از جمله در بازار كار

بعدها، اين بيانيه مبناي مشاركت آي.اي.او در گفتگوهاي سياستي متنوع بين‌المللي قرار گرفت.

بررسي بحران يكي از هدف‌هاي اصلي اجلاس مارس شوراي حكام آي.ال.او بود و اين بيانيه به شكل‌بخشي پاسخ‌هاي كارفرمايي به پانل سطح بالايي كه با شركت مدير صندوق بين‌امللي پول و تعدادي از وزيران كار برپاشد كمك كرد.

آي.او.اي و سازمان‌ شريكش «شوراي مشورتي كسب‌وكار و اقتصاد سازمان همكاري اقتصادي و توسعه» يك بيانيه‌ي كاري مشترك در نشست وزيران كار جي 8 در رم (29 مارس 2009) ارايه دادند. در سطح فني، آي.او.اي در «نشست سران براي اشتغال»‌ در لندن شركت كرد (24 مارس 2009). هر دوي اين نشست‌ها مذاگرات نشست گروه 20 در لندن را تغذيه كرد (اول و دوم آوريل 2009).

مجموعه‌اي از برنامه‌هاي در سطح منطقه‌اي و در مورد نحوي واكنش سازمان‌هاي كارفرمايي برگزار خواهد شد. در ماه مه، آي.او.اي و فدراسيون كارفرمايان كنيا اجلاس ويژه‌اي را در نايروبي براي سازمان‌هاي كارفرمايي برگزار خواهند كرد. نشست سالانه‌ي اروپايي آي.او.اي كه امسال در لتوني برگزار مي‌شود به بحران جاري و پاسخ سازمان‌هاي كارفرمايي اختصاص مي‌يابد. بعداً در همين سال و در آمريكاي لاتين، نشست رئيسان جمهور آمريكا و شبه جزيره‌ي ايبري (پرتقال و اسپانيا) به بحران جاري اختصاص مي‌يابد و در ارديبهشت آي.او.اي و «سي.اي.پي.اي» بحران را از درون لنز توسعه‌ي منابع انساني بررسي خواهند كرد.

در سطح جهاني، آي.او.اي شوراي عمومي آتي خود را (سه‌شنبه 2 ژوئن) با موضوع بحران و نحوه‌ي پاسخ سازمان‌هاي كارفرمايي برگزار خواهد كرد. نتايج اين برنامه به بحث‌هاي عميق‌تر شوراي عمومي جهت خواهد داد.

آي.او.اي همچنين با موفقيت تلاش‌ها را براي تمركز مجدد بر كنفرانس بين‌آلمللي آتي براي برخورد با بحران جهاني اشتغال و صورتبندي فرمول استراتژي‌هاي خروج از بحران هدايت كرده است. مذاكرات در مورد سازوكارهاي اين گفتگوها در جريان است،‌ اما پيش‌بنيي مي‌شود كه اين برنامه در يك سطج بسيار عالي صورت پذيرد.

ما اين بخش از سايت را به عنوان منبعي در مورد بحران براي اعضاء در بحث‌هاي ملي خودشان تأسيس كرده‌ايم، اميدواريم آن را مفيد بيابيد.

براي اطلاعات بيشتر با گري رين‌هارت تماس بگيريد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا