روز 16 ژوئن 2011، شوراي حقوق بشر ملل متحد «اصول راهنماي كسب و كار و حقوق بشر» را به تصويب رساند كه چارچوب «حمايت، رعايت و جبران» ملل متحد را كه از سوي نماينده‌ي ويژه‌ي دبيركل (ن.و.د.ك)، پروفسور جان راگي تدوين شده بود، اجرايي مي‌ساخت. سازمان بين‌المللي كارفرمايان (س.ب.كاف) در طول اين روند به صورت مستقيم با ن.و.د.ك همكاري داشت و نيازهاي كسب و كار را مطرح كرده، ساير ذينفعان را در اين گفتگو‌ها با او مشاركت مي‌داد و دسترسي او را به كسب و كار تسهيل مي‌كرد.

در حال حاضر يك روند پيگيري شامل يك كارگروه كوچك از كارشناسان، كه از سوي شوراي حقوق بشر منصوب شده، جريان دارد كه «نشر و اجراي كارآمد و جامع» «اصول راهنما» را‍ [1]، «براي تبادل و اشاعه‌ي سرمشق‌هاي مطلوب و درس‌هاي آموخته‌شده ، از جمله از طريق يك مجمع سالانه» [2] ترويج مي‌كند، و «تلاش‌ها براي ارتقاء ظرفيت و استفاده از اصول راهنما» [3] را مورد حمايت قرار مي‌دهد.

از كمپاني‌ها در هر اندازه و در هر جا انتظار مي‌رود گامي‌هاي لازم براي تحقق اين اصول را در تمام روابط و فعاليت‌هاي كاري خود بردارند.

براي بهره‌گيري از آين «اصول» پاسخ يك‌ جوربراي همه موجود نيست. بيشتر به اندازه‌ي كمپاني، بخش و محلي كه در آن فعاليت مي‌كند بستگي خواهد داشت. يعني، انتظارات اجتماعي هستند كه كمپاني‌ها بايد بشناسند و احترام خود به حقوق بشر را نشان دهند.

هدف اين راهنما كمك به تشكل‌هاي كارفرمايي، و كمپاني‌هاي عضو آن‌هاست كه «اصول راهنما» را فهمند و روند اجراي آن را آغاز كنند. تجربه‌ي كمپاني و كار با گروه‌ها و سازمان‌هاي ديگر به بسط اين اصول مدد خواهد رساند، در نتيجه اين يك راهنماي قطعي نيست بلكه بيشتر يك نقطه‌ي شروع براي ايجاد تفاهم و تجربه است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا