دیدار یک هیأت بازرگانی تجاری قبرس از تهران

در اوائل ماه جاری، مکاتبه ای رسمی از سوی آقای کریستوس میخاییلیدس ((Christos Michaelides رئیس “فدراسیون کارفرمایان و صنعتگران قبرس” (به اختصار او-یی-بی/OEB) خطاب به جناب آقای مهندس محمد عطاردیان ارسال گردید که طی آن ضمن ابراز علاقمندی به گسترش روابط میان دو نهاد کارفرمایی ملی، و همکاری مشترک میان آن دو، ورود یک هیات تجاری به ایران-تهران به تاریخ ۱۵ تا ۱۸ اسفند نیز اعلام شده است. هدف از این دیدار بر قراری روابط بازرگانی و انجام همکاری های مشترک دو جانبه اعلام گردیده است. بخش اصلی این دیدار ملاقات های کاری دو جانبه با هدف بررسی امکان همکاریهای متقابل و ارتقای فرصت های سرمایه گذاری در قبرس و ایران در بخش های مختلف ذکر شده است.

قابل ذکر است که “فدراسیون کارفرمایان و صنعتگران قبرس” (به اختصار او-یی-بی/OEB) دارای ۴۵۰۰ شرکت و ۶۴ انجمن حرفه ای عضو از تمامی بخش های اقتصادی است، به علاوه عضو سازمان بین المللی کارفرمایان/ آی-او-یی است و از اجزاء کارفرمایی آی-ال-او می باشد. نهاد یاد شده عضو بی زی نس یوروپ، و بی زی نس مد (حوزه مدیترانه) نیز می باشد.

رئیس نهاد ملی کارفرمایی قبرس در مکاتبه خود یادآور شده است که در رابطه با هدف گسترش روابط با ایران و دیدار هیأت مورد اشاره به تهران با سفارت جمهوری اسلامی ایران در قبرس همچنین سفارت قبرس در تهران تماس های لازم برقرار شده است و هر دو سفارت حمایت و همکاری خود در رابطه با اقدام مذکور را اعلام نموده اند.

با شرح مراتب فوق نکات ذیل قابل توجه است:

1) در خصوص سفر هیات تجاری-بازرگانی قبرس به تهران در تاریخ ۵ لغایت ۸ ماه مارس سال جاری میلادی (۲۰۱۶) برابر با شنبه ۱۵ لغایت سه شنبه ۱۸ اسفند ماه سال جاری ایرانی (۱۳۹۴) با وزارت امور خارجه هماهنگی های لازم از طریق سفارت جمهوری قبرس در تهران به عمل آمده است.

۲) برنامه کاری دو روزه هیات، و در روز های یکشنبه ۱۶ اسفند و دوشنبه ۱۷ اسفند می باشد.

۳) برای روز یکشنبه ۱۶ اسفند، یک سمینار آزاد با عنوان “چگونه با ایران تعامل بازرگانی-تجاری کنیم” برنامه ریزی شده که از ساعت ۱۵ تا ۲۲ خواهد بود. از ساعت ۱۵ تا ۱۷ برنامه سخنرانی های مقامات تنظیم شده است. در آغاز برنامه آقای کریستوس میخاییلیدس Christos Michaelides, “رئیس فدراسیون کارفرمایان و صنعتگران قبرس” در رأس هیات دیدار کننده و برگزار کننده برنامه، سخنران افتتاحیه سمینار خواهند بود. سپس به نمایندگی از سوی دولت قبرس، وزیر کشاورزی، توسعه روستایی و محیط زیست آن کشور در برنامه حضور خواهند داشت و سخنرانی می نمایند.

۴) سفیر قبرس در تهران-ایران نیز با حضور در نشست سخنرانی خواهند کرد. پس از آن جناب آقای حسینی قائم مقام محترم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سخنرانی خواهند داشت.

۵) یک برنامه سخنرانی ۲۰ دقیقه ای برای جناب آقای مهندس محمد عطاردیان بنیانگذار کانون عالی برنامه ریزی شده است. (به درخواست سفیر محترم قبرس در تهران، جناب آقای آندرآس کوزوپیس/ Mr. Andreas Kouzoupis ، ایشان ملاقاتی در تهران با جناب آقای عطاردیان برای هماهنگی های مربوط به دیدار هیأت قبرسی از تهران داشتند.)

۶) پس از سخنرانی دیگر مقامات از هیئت بازگانی قبرس، در ادامه نیز از ساعت ۱۷ لغایت ۲۰ دیدارهای دو جانبه کاری B2B تنظیم شده است.

۷) قرار است یک یادداشت تفاهم میان دو رئیس کانون عالی ایران و فدراسیون کارفرمایی قبرس، آقایان: محمد عطاردیان و کریستوس میخاییلیدس به امضا برسد.

۸) از ساعت ۲۰ تا ۲۲ هم برنامه پذیرایی به میزبانی طرف قبرسی اعلام شده است.

۹) روز دوشنبه ۱۷ اسفند هم کلآ دیدارهای کاری دو جانبه هیات قبرسی با طرف های بازرگانی ایرانی، در برنامه آن هیئت مشخص شده است.

۱۰) هیات قبرسی دیدار کننده متشکل از ۳۵ شرکت تخصصی در زمینه های مختلف فعالیت از جمله: ساختمان بطور اعم و مشخصآ خانه سازی، املاک، توریسم، هتل سازی، سیستم های ایمنی برقی و مکانیکی، خرید، خدمات، سولار، ساخت ابزارهای نقاشی ساختمان، تولید مبلمان، بازیافت مواد، بانکداری، خدمات آی-تی، آژانس های مسکن و غیره ذکر شده است.

۱۱) بر اساس آخرین اطلاع دریافتی از طرف قبرس، تعداد اعضای این هیأت ۴۶ نفر، با محاسبه وزیر کشاورزی، توسعه روستایی و محیط زیست قبرس و همراهان وی می باشد.

با آگاهی از مراتب فوق، بدین وسیله از انجمن های عضو کانون عالی همچنین شرکت های وابسته و عضو آنها و دیگر علاقمندان درخواست می شود در صورت علاقمندی به: •شرکت در سمینار روز یکشنبه ۱۶ اسفند، •انجام ملاقات های دو جانبه کاری-بازرگانی با هر یک از طرف های قبرسی مندرج در فهرست شرکت کنندگان،

مراتب را حد اکثر تا ظهر روز شنبه ۱۵ اسفند، به دبیر خانه کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران اعلام نمایند. (۸۸۹۴۰۵۱۲ و ۸۸۹۴۰۲۱۱ شماره های تماس کانون عالی در این خصوص است.) در خصوص علاقمندی به ملاقات های دو جانبه، ضروری است شرکت قبرسی مورد نظر نیز مشخص گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا