آنتونيو پلانوزا دبيركل سازمان بين المللي كارفريان در نامه‌اي كه پيتشر به تشكل‌هاي كارفرمايي عضو – از جمله به كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران – ارسال كرده، نام دولت‌هايي را كه در فهرست كميته‌ي اجراي استاندارهاي سازمان بين المللي كار قرار دارند اعلام و از تشكل‌هاي كارفرمايي خواسته بود مواضع و استدلال‌هاي خودشان را براي ارايه در اين كميته تهيه كنند. نام دولت جمهوري اسلامي نيز به خاطر كنوانسيون شماره‌ي 111 به نام «كنوانسيون منع تبعيض در اشتغال و حرفه» در اين فهرست قرار دارد.

در اين نامه 49 مورد كه مي‌تواند از سوي كميته‌ي اجراي استاندادرها در كنفرانس سال 2010 مطرح شود ارايه و خاطر نشان شده كه سازمان بين المللي كار اين فهرست را به دولت‌هاي مربوطه اعلام كرده است.

گفتني است كه مذاكره براي نهايي كردن 25 مورداز ميان 49 مورد كه در طول كنفرانس موردبررسي قرار خواهد گرفت، روز پنج شبنه 3 ژوئن 2010 (13 خرداد1389) – پس فردا – با نمايندگان كارگران انجام خواهد شد.

شكايت از دولت جمهوري اسلامي به دليل تعبيض در اشتغال و حرفه سال گذشته نيز در كميته‌ي اجراي استانداردها مطرح شد و ترجمه‌ي بخشي از گزارش مربوط به اين موضع در فصلنامه‌ي پيام كارفرمايان شماره‌ي نوزده منتشر شد. علاقمندان براي آگاهي از آن گزارشاينجا را كليك كنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا