خانم/آقاي عزيز

بدينوسيله از شما دعوت مي‌شود تا در يك نظرسنجي در خصوص كسب و كار و حقوق بشر، كه مخاطبان خاص آن رهبران كسب و كار هستند، شركت فرماييد. ما شما را تشويق مي‌كنيم در اين نظرسنجي شركت كنيد تا نظرات بخش‌هاي مختلف كسب و كار را بازتاب دهد

هدف اصلي اين نظرسنجي اين است كه اطلاعات و تأملات رهبران جامعه‌ كسب و كار را گردآورد تا تضمين كند كه صداي قوي كسب و كار در نخستين هم انديشي ملل متحد در خصوص كسب و كار و حقوق بشر، در روز‌هاي 4 و 5 دسامبر در ژنو، سويس برگزاري خواهد شد، منعكس مي‌شود. به علاوه، اطلاعاتي كه شما در اين نظرسنجي وارد مي‌كنيد مي‌تواند در چارچوب كسب و كار شما مورد استفاده قرار بگيرد تا به پيشبرد مذاكرات در خصوص اين موضوع مهم مدد برساند.

اين نظرسنجي يك پروژه «كارگروه ملل متحد» در خصوص موضوع حقوق بشر و شركت‌هاي فرامليتي و ساير بنگاه‌هاي كسب و كار (كارگروه ملل محتد)، با مشاركت «ابتكار جهاني كسب و كار براي حقوق بشر»، اتاق بين‌المللي بازرگاني، سازمان بين‌المللي كارفرمايان و پروژه حقوق بشر و كسب و كار است.

اين كارگروه را شوراي حقوق بشر ملل متحد همراه با ترويح و نشر و اجراي «اصول راهنماي ملل متحد در خصوص كسب و كار و حقوق بشر» كه توسط نماينده سابق مديركل ملل متحد، پروفسور جان راگي تدوين شده، و با توافق عمومي شورا در ژوئن گذشته به تصويب رسيده، منصوب كرده است.

در طول دهه گذشته، آگاهي رشديابنده‌اي نسبت به نياز كسب و كار‌ها به شناسايي، پيشگيري، جبران و پاسخگويي نسبت به اثرات منفي حقوق بشر كه مسبب آن‌ها يا كمك كننده به آن‌ها هستند، وجود داشته است. در حاليكه رهبران كسب و كار تلاش مي‌كنند دريابند كه در سياست‌ها،‌ رويه‌ها و كاركردهاي كمپاني‌ها چگونه با حقوق بشر برخورد كنند، اين نظرسنجي به گرفتن يك عكس از تجربه‌هاي كمپاني در ارتباط با رعايت حقوق بشر در عمل مدد خواهد رساند.

براي كسب اطلاعات بيشتر در برقراري ارتباط با كاترين دوي [1]، مدير، ابتكار جهاني كسب و كار در خصوص حقوق بشر ترديد به خود راه ندهيد.براي ارسال ايميل اينجا را كليك كنيد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا