اجلاس مارس 2013 هيأت مديره سازمان بين‌المللي كار (س.ب.ك) سازماندهي يك نشست سه‌جانبه فني در خوصص مهاجرت بين‌المللي كار را كه از 4 تا 8 نوامبر 2013 در ستاد مركزي س.ب.ك در ژنو برگزار شود به تصويب رساند.

در اين برنامه 12 نماينده دولت‌ها، 12 نماينده نامزد شده از سوي گروه كارگر و 12 نماينده نامزد ده از سوي گروه كارفرمايان شركت خواهند كرد.

سازمان بين‌المللي كارفرمايان (س.ب.كا) در ارتباط با 12 كارفرماي شركت كننده با س.ب.ك توافق كرده‌اند و اكنون ما در پي دريافت نام نامزد‌ها محترم و شرح حال آنان تا 19 اوت 2013 هستيم. لطفاً‌ عنايت داشته باشيد كه س.ب.ك هزينه‌هاي سفر و اقامت نامزدهاي شركت‌ كننده را تأمين خواهد كرد و در اين زمينه با آنان مستقيماً مكاتبه مي‌كند. توجه داشته باشيد كه ساير نمايندگان دولت، كارفرما و كارگر مي‌توانند به عنوان ناظر و با هزينه خودشان شركت كنند.

هدف‌هاي اين نشست عبارت است از:

  • صورتبندي فرمول‌هايي در خصوص پيگيري گفتگوهاي سطح بالاي ملل متحد در مورد مهاجرت و توسعه، با عنايت به تحول چشم‌انداز مهاجرت نيروي كار بين‌المللي و پيامدهاي آن در جهان كار.
  • ارزيابي واكنش س.ب.ك از جمله در ارتباط با چارچوب چندجانبه.
  • برخورد با مهاجرت نيروي كار در بافتار گفتگوي دستوركار توسعه پسا 2015
  • ارايه طرح‌هايي براي حفاظت مؤثر از كارگران مهاجر
  • بحث در خصوص نيازها به ارزيابي بازار نيوري كار مناسب، شناسايي و تأييد مهارت‌ها
  • بحث در خصوص گفتتگو اجتماعي و همكاري بين‌المللي براي مهاجرت و تحركت منطقه‌اي خوب مديريت شده‌ي ملي و بين‌المللي نيروي كار

مشاور ارشد س.ب.كا: ردريك موايا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا