اتاق‌هاي بازرگاني دبي و قطر درخواست‌هايشان براي ميزباني هشتمين كنگره‌ي جهاني اتاق‌ها در سال 2013 را ارايه دادند تا اين كنگره براي نخستين بار در خاورميانه برگزار شود.

رونا يركالي رئيس فدراسيون‌ جهاني اتاق‌هااعلام كرد: «فدراسيون جهاني اتاق‌ها فوق‌العاده خرسند است كه از دو كانديداي برجسته درخواست برگزاري كنگره‌، براي نختسين بار، در يك منطقه‌ي رو به رشد اقتصادي و فرهنگي را دريافت مي‌كند. هر كدام كه برنده شود ما اطمينان داريم كه يك كنگره‌ي خوب و مؤثر برگزار خواهيم كرد».

كنگره‌ي جهاني اتاق‌‌ها كه هر دو سال يك بار در نقاط مختلف جهان برگزار مي‌شود يك گردهمايي بين المللي رهبران اتاق‌هاي بازرگاني است تابهترين تجربه‌هاي خود را با يكديگر به اشتراك بگذارند و شكبه‌‌ها را گسترش دهند و در مورد عرصه‌هاي نوآوري بيشتر آگاه شوند و با چالش‌ها رو در رو شده و با كمپاني‌هاي منطقه‌ي خود در ارتباط باقي بمانند. هفتمين كنگره روز‌هاي 8 تا 10 ژوئن سال 2011 در مكزيكو سيتي برگزار خواهد شد.

بي و قطر هر دو در سال‌هاي اخير رشد اقصادي فوق‌العاده‌‌اي را تجربه كرده‌اند و به مراكز تجاري و بازرگاني منطقه و مقصد عمده‌ي جهانگردان بدل شده‌اند. اتاق بازگاني و صنعت قطر در درخواست خود تلاش‌هايش براي ايجاد توازن بين رشد اقتصادي با حمايت‌هاي قانوني از توسعه‌ي پايدار براي حفظ منابع طبيعي و محيط زيست را مطرح خواهد كرد. اتاق بازرگاني و صنعت دبي نيز بر نقش خود به عنوان رهبر منطقه‌اي نه فقط در عرصه‌ي تجاري بلكه در عرصه‌هاي هنر و فرهنگ نيز تأكيد خواهد كرد.

حامد بو امين دبيركل اتاق بازرگاني و صنعت دبي خاطر نشان ساخت: «درخواست ما براي ميزباني كنگره‌ي جهاني اتاق‌ها تعهد ما نسبت به پيشبرد دبي به ميابه مركز كسب و كار بين المللي و ايجاد فضاي كسب و كار براي همه را بازتاب مي‌دهد».

او مي‌افزايد دبي «به خاطر زيرساختار‌هاي تجاري در كلاس جهاني، و پيشرفته‌‌ترين تسهيلات، و چشم‌انداز استراتژيك رهبرانش»، به دروازه‌ي جهاني به سوي تعدادي از بازارهاي رو به رشد بدل شده است.

درخواست قطر نيز به ساخت يك مركز ملي گردهمايي اشاره كرده است كه وقتي در اواسط سال 2011 ساخته شود، به بزرگترين مركز نمايشگاهي و گردهمايي در خاورميانه بدل خواهد شد. شيخ خليفه بن جاسم الثاني رئيس اتاق بازرگاني و صنعت قطر خاطر نشان مي‌سازد: «قطر به عنوان دروازه‌ي كانون‌هاي قدرت اقتصاد‌هاي هند، خاور دور، آسياي جنوب شرقي، و همچنين مصرف كننده‌ي بازر‌هاي غرب مناسب ترين مكان براي ميزباني كنگره‌ي جهاني اتاق‌هاست».

هردو سازمان درخواست‌‌هايشان را براي ميزباني اين كنگره چند سال قبل به ثبت رسانده‌اند، و پيش از 31 مارس نيز نامه‌هايشان براي اين موضوع دريافت شده است. هر دو در نشست شواري عمومي كنفدراسيون‌ جهاني اتاق‌ها كه روز 15 سپتامبر در پاريس برگزار خواهد شد دلايل خودشان را براي توجيه اينكه بهترين مكان براي كنگره هستند ارايه خواهند داد. كميته‌ي انتخاب كنگره سپس پرونده‌ي درخواست‌هاي اين دو كشور را پيش از 15 اكتبر به هيأت ژوري تقديم خواهد كرد و نتيجه‌ي ميزباني از سوي رئيس فدراسيون‌ در نوامبر اعلام خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا