عصر روز سه‌شنبه 16 ارديبهشت ماه 1388 مسؤل فني «شبكه اطلاع‌رساني كارفرمايان ايران»(شاكا) در نشست هيأت مديره‌ي «انجمن صنفي توليد‌كنندگان مواد شيميايي صنعت ساختمان» حضور يافت و برخي از خدمات كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران به تشكل‌هاي عضو را تشريح كرد. بر اساس توضيح‌هاي وي «شاكا» به هر يك از تشكل‌هاي كارفرمايي عضو يك بخش ويژه اختصاص مي‌دهد و مسؤليت اداره‌ي آن بخش را به رئيس يا دبير انجمن يا نماينده‌ي تام‌الاختيار آنان تفويض مي‌كند و آموزش‌هاي لازم براي كاركردن با اين نرم‌افزار را در اختيار آنان قرار مي‌دهد. به اين ترتيب هر انجمن مي‌تواند اخيار و گزارش فعاليت‌هاي خود را از طريق «شاكا» با تمام كارفرمايان كشور به اشتراك بگذارد.

به علاوه، «شاكا» آماده است تا نشريات، كتاب‌ها، بيانيه‌ها و اسناد تمام تشكل‌هاي عضو را نيز، در بخش ويژه‌ي هر تشكل، منتشر كند تا از اين طريق تمام تشكل‌هاي كارفرمايي از نظرات و تجربه‌هاي يكديگر بهرمند شوند و شاكا نيز به بانك اطلاعات كارفرمايي ارتقاء يابد.

بر اساس توضيح‌هاي مسؤل فني «شاكا»، يكي ديگر از خدمات اين شبكه، ارسال خودكار تمام خلاصه‌ي مقالات منتشر شده در اين سايت به نشاني ايميل تمام كارفرمايان كشور است. از همين رو، مسؤلان شاكا در تلاش براي گردآوري نشاني ايميل كارفرمايان هستند تا آن‌ها را در فهرست ايميل‌ها بگنجانند و به اين ترتيب تمام كارفرمايان ايران از اخبار شاكا با خبر شوند.

مسؤل فني «شاكا» درادامه‌ي گزارش خود به اعضاء هيأت مديره‌ي «انجمن صنفي توليد‌كنندگان مواد شيميايي صنعت ساختمان» پيشنهاد داد كه به مرور كار كردن با اين نرم‌افزار را- كه ساده‌تر از كاركردن با ايميل است – فرابگيرند تا كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران يك سايت خبري مستقل براي اين انجمن راه‌اندازي كند. در آن صورت، تمام بنگاه‌هاي توليد‌كنندگان مواد شيميايي صنعت ساختمان كه عضو اين انجمن باشند خواهند توانست در سايت انجمن خود يك بخش مستقل داشته باشند و به معرفي خود و خدمات خود بپردازند.

به گزارش مسؤل فني شاكا، نرم‌افزار «نظام مديريت محتوا» با عنوان «اسپيپ» كه براي ايجاد اين شبكه مورد استفاده قرار گرفته است يك نرم‌افزار اوپن‌سورس و رايگان است و مستندات فني آن با 40 زبان زنده‌ي دنيا هميشه در دسترس است و هر علاقمندي مي‌تواند با مراجعه به آن‌ها كاركردن با اين نرم‌افزار را بياموزد. در نتيجه، اطلاعات فني اين نرم‌افزار انحصاري نيست و از همين رو، يك نرم‌افزار مناسب براي انجمن‌هاست تا نشريات گروهي خود را با آن منتشر كنند.

در ادامه‌ي اين نشست پيشنهاددكتر مجتبي احمدوند دبير محترم اين انجمن مبني بر معرفي تمام اعضاء انجمن در نشريه‌ي خبري «پيام‌كارفرمايان» مورد بررسي قرار گرفت و قرار شد اين موضوع با تك تك اعضاء مطرح شود و پس از موافقت آنان، تمام شركت‌هاي عضو در اين نشريه معرفي شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا