روساي محترم تشكل‌ها

با سلام،

احتراماً به استحضار مي‌رساند، پيرو پيگيري‌ها و مذاكرات صورت گرفته در جلسات شوراي گفتگوي استان تهران با نمايندگان امور اقتصادي و دارايي تهران، توافقات ذيل صورت پذيرفت:

1. در مورود ماليات بر ارزش افزوده آن دسته از مؤديان كه وجه فروش و ماليات بر ارزش افزوده را در سه ماهه پس از فروش دريافت ننموده‌‌اند، اداره ماليات بر ارزش افزوده استان تهران آمادگي تقسيط بدهي مؤديان را دارد. لذا از اين دسته از وحداهاي اقتصادي درخواست مي‌شود كه مستقيماً به مديريت ارزش افزوده استان تهران مراجعه نمايند.

2. آن دسته از واحدهايي كه براي دريافت تسهيلات بانكي با استفاده از روش عقود مشاركت با بانك‌ها اقدام نموده‌ و مبلغ دريافتي آنان در حساب تسهيلات بانكي آن شركت ثبت شده باشد، در صورت ايجاد ابهام يا مشكل با سازمان امور مالياتي كشور، مراتب را به انجمن يا تشكل مربوطه منعكس نمايند تا مطابق با اصل رجحان ماهيت بر شكل، پيگيري‌هاي لازم در اين خصوص صورت گيرد.

در پايان با عنايت به اينكه لايحه اصلاح قانون ماليات ارزش افزوده در حال حاضر در كميسيون تخصصي مجلس در حال بررسي است، خواهشمند است كه نظرات و پيشنهادات اصلاحي خود را در رابطه با اين قانون به اتاق منعكس فرمايند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا