ايرج رهبر رئيس انجمن انبوه‌سازان مسكن استان تهران اعلام كرد تنها راه متعادل كرن عرضه و تقاضا در بخش مسكن حمايت از بخش خصوصي است چراكه بخش خصوصي مي‌تواند با توليد بيشتر زمينه پاسخگويي به حجم بيشتر تقاضاها را فراهم كند.

فشرده‌ي اين گفتگو كه با خبرگزاري دانشجويان ايران انجام شده، از سوي ميثم مرتضائي رابط خبري انجمن انبوه‌سازان مسكن در اين سايت نيز منتشر مي‌شود:

به گزارش روابط عمومی انجمن انبوه سازان ايرج رهبر – رييس انجمن انبوه‌سازان مسكن استان تهران – در گفت و گو با ایسنا با بيان اين مطلب اظهار كرد: تا مادامي كه عرضه و تقاضا برابر نشوند و به ميزان تقاضا، خانه در كشور موجود نباشد ارزاني خانه محال است و كاهش قيمت نيز مساله مقطعي است.

وي افزود: به طور طبيعي وقتي ركود در بازار طولاني مي‌شود عده‌اي ترجيح مي‌دهند واحد مسكوني خود را به پول تبديل كنند و در نهايت به دليل نيازي كه دارند ملك خود را مي‌فروشند آن‌هم زير قيمت و سايرين منتظر وضعيت بازار مي‌مانند و به اميد گراني خانه اقدام به فروش نمي‌كنند تا در شرايط مناسب‌تري ملك خود را عرضه كنند.

رييس انجمن انبوه‌سازان استان تهران تصريح كرد: در اين ميان دولت به‌جاي آنكه به صورت پراكنده عمل كند و دوباره‌كاري انجام دهد بهتر است از بخش خصوصي حمايت كند كه هم توان و مهارت كافي و هم تجربه خوبي در اين زمينه دارند.

وي گفت: وقتي حمايت‌ها افزايش يابد زمينه افزايش توليد نيز فراهم مي‌شود در نتيجه با يك برنامه‌ريزي متناسب مي‌توان به نياز كشور كه سالي 1.5 ميليون واحد مسكوني است پاسخ دهيم.

رييس انجمن انبوه‌سازان استان تهران تصريح كرد: در اين ميان نيز نبايد نقش صنعتي‌سازي ساختمان و بكارگيري فناوري‌هاي جديد را ناديده گرفت چراكه سبب مي‌شود سريعتر به نتيجه برسيم.

رهبر در پايان خاطرنشان كرد: در شرايط فعلي بخش خصوصي پتانسيل لازم را دارد و مي‌تواند هم پاي بخش دولتي زمينه مناسب براي رفع مشكلات بخش مسكن فراهم كند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا