انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌هاي خودرو، يكي از تشكل‌هاي عضو كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران در يك ابتكار در خور تأمل، به هر يك از بنگاه‌ها قطعه‌سازي عضو خود يك مدخل (يا پورتال) در «شبكه اطلاع‌رساني قطعه‌سازان ايران» (شا قا)‌ اختصاص خواهد داد.

خاطر نشان مي‌شود نرم‌افزار «سيستم مديريت محتواي اسپيپ» كه اين شبكه نيز با آن كار مي‌كند، به طور خاص براي انتشار نشريه به صورت گروهي و از سوي انجمن‌ها طراحي شده است و اين امكان را در اختيار انجمن‌ها مي‌گذارد تا به هريك از بنگاه‌هاي عضو خود يك بخش يا يك پورتال اختصاص دهند. به اين ترتيب، شبكه‌اي از تمام اعضاء‌ در سراسر كشور شكل مي‌گيرد كه مي‌توانند در خدمت ارتقاء فضاي كسب و كار و اشتغال قرار بگيرند و هزينه‌ي مبادله‌ي اطلاعات را تقريباً به صفر برسانند.

كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران از رابطان خبري تشكل‌هاي عضو با «شبكه اطلاع‌رساني كارفرمايان كشور» در خواست مي‌كند تا به محض آموزش اوليه‌ي كار كردن با اين نرم‌افزار نسبت به ايجاد چنين شبكه‌اي براي اعضاء‌ انجمن متبوع خود اقدام كنند تا به موازات ارتقاء همبستگي بين تشكل‌هاي كارفرمايي،‌ همبستگي بين اعضاء‌هر تشكل كارفرمايي نيز تقويت شود.

خاطر نشان مي‌شود هزينه‌هاي نصب و راه‌اندازي و آموزش كاركردن با اين نرم‌افزاربه اعضاء از سوي كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران پرداخت شده و اعضاء نبايد از اين بابت هزينه‌اي پرداخت كنند.

با اين مقدمه‌‌ي نسبتاً طولاني متن خبر عيناً از سايت «قطعه‌سازان دات كام» نقل مي‌شود:

با توجه به تعميق بيشتر بحران مالي و اقتصادي در سطح ملي و بين‌المللي ضرورت اقدام جمعي كارفرمايان و مديران بنگاه‌هاي توليدي بيش از هميشه احساس مي‌شود. از همين رو، «شبكه اطلاع‌رساني قطعه‌سازان ايران»‌ (شا قا) وظيفه‌ي خود مي‌داند در واكنش به اين بحران بي‌سابقه‌ي اقتصادي و به منظور ايجاد كانال‌هاي ارتباطي بي‌هزينه‌ و آن‌لاين، به هر يك از بنگاه‌هاي قطعه‌سازي كشور يك بخش اختصاص دهد و كدهاي رمز مربوطه را نيز در اختيار مديرعامل هر بنگاه بگذارد تا تمام مديران صنعت قطعه‌سازي كشور بتوانند به صورت بي‌واسطه، مستقيم و همزمان(آن‌لاين) آخرين اخبار و گزارش‌هاي مربوط به صنعت قطعه‌سازي و اوضاع مالي و اقتصادي كشور را در بخش همگاني اين سايت منتشر كنند و در عين حال از نطرات و اخبار بنگاه‌هاي ديگر نيز با خبر شوند.

از همين رو و به همين وسيله از تمام مديران بنگاه‌هاي قطعه‌سازي درخواست مي‌شود نشاني ايميل شخصي خودشان را به «گروه نويسندگان»‌ ايميل كنند تا كلمه‌ي شناسايي و كلمه‌ي عبور به قسمت خصوصي اين سايت به ايميل آنان ارسال شود. در آن صورت خواهند توانست به قسمت خصوصي سايت مراجعه كرده و اخبار و نظرات و پيشنهادهاي خود را به صورت مستقيم و بي‌واسطه در بخش مربوط به بنگاه خودشان در اين شبكه منتشر كنند.

همچنين از مديران عامل محترم بنگاه درخواست مي‌شود مقاله‌ي «چگونه در اين سايت مقاله منتشر كنيم؟» را مرور كنند و طبق دستور‌العمل‌هاي آن به پيش بروند و مطمئن باشند كه انتشار مقاله در اين سايت از نوشتن و انتشار نامه در نرم‌فازار ايميل سخت‌تر نيست.

با اين همه، اگر مديران عامل بنگاه‌ها فرصت اين كار را نمي‌يابند، مي‌توانند كلمه‌ي شناسايي و كلمه‌ي عبور به قسمت خصوصي اين سايت را در اختيار يكي از كاركنان مورد اعتماد خود قرار دهند تا وي زير نظر مديرعامل به انتشار اخبار و گزارش‌هاي بنگاه اقدام كند.

اين امكان وجود دارد كه در هر بخش مربوط به به هر بنگاه به تعداد دلخواه زيربخش ايجاد كرد و مسؤليت اداره‌ي هر زيربخش را نيز به مسؤل همان قسمت در بنگاه مربوطه تقديم نمود تا بتواند به صورت مستقيم و بي‌واسطه اخبار قسمت تحت مديريت خود را در شاقا منتشر كند. مي‌بينيد كه اين نرم‌افزار به ما اجازه مي‌دهد تا تمام قسمت‌هاي تمام بنگاه‌هاي قطعه‌سازي كشور را از طريق تكنولوژي اطلاعات و ارتباطات به بكديگر متصل كنيم تا به صورت آن لاين با يكديگر به تبادل اطلاعات و تجربه بپردازند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا