دبيرخانه‌ي كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران با صدور بخشنامه‌ي شماره‌ي 210-10344 مورخ 17 اسفمند ماه 1387 بخشي از برنامه‌‌هاي آموزشي سال 2009مركز آموزش بين‌المللي تورين وابسته به سازمان بين‌المللي كار را معرفي كرد. عقلاقمندان براي كسب اطلاعات از جزئيات اين برنامه‌ها اينجا را كليك كنند.

خاطر نشان مي‌شود مركز‌آموزش بين‌المللي تورين، ايتاليا، (آي.تي.سي) در ارايه‌ي خدمات و فرصت‌هاي آموزشي و تربيتي به تصميم‌سازان، مديران، مربيان،‌ و فعالن نمايندگي‌هاي سه‌گانه‌ي دولت‌ها، سازمان‌هاي كارگران، و سازمان‌هاي كارفرمايان و مؤسسات شريك آنان 44 سال تجربه دارد.

تا امروز بيش از 170 هزار زن و مرد از حدود 190 ملت از خدمات آموزشي و تربيتي تورين بهره‌مند شده‌اند. اين مركز سالانه به بيش از 450 برنامه و طرح ارايه مي‌دهد و تعداد شركت‌كنندگان آن سالانه به حدود 12 هزار نفر مي‌رسد.

در مقدمه‌ي كاتالوگي كه برنامه‌هاي سال 2009 اين مركز را معرفي كرده خاطر نشان شده است كه اين مركز دروه‌هاي آموزشي استاندارد، برنامه‌هاي آموزشي سفارش‌شده، طرح‌هاي تربيتي جامع، خدمات مشاوره‌اي، و طراحي محصولات و اقلام آموزشي ارايه مي‌دهد.

آي.اي.سي از تكنولوژي اطلاعات، از جمله از اينترنت استفاده مي‌كند تا بتواند خدمات آموزشي و تحصيلي راه‌دور عرضه كند.

علاوه بر برنامه‌هاي آموزشي استاندارد كه در كاتالوگ سال 2009 معرفي شده است،‌ آي.تي.سي برنامه‌هاي سفارشي نيز ارايه مي‌دهد كه نيازهاي ويژه‌ي كشورهاي مناطق آفريقا، آمريكا، دولت‌هاي عربي، آسيا و پاسفيك را تأمين مي‌كند.

موضوع‌ها برنامه‌هاي آموزشي مركز آموزش بين‌المللي تورين حول موضوع‌هاي اصلي زير دسته‌بندي شده است:

حقوق كار

- .1 استانداردهاي بين‌المللي كار
- 2. كار كودك
- 3. كاراجباري و قاچاق انسان
- 4. آزادي انجمن
- 5. برابري و عدم تبعيض

اشتغالزايي

- 1. خط‌مشي‌هاي اشتغال و كارهاي سبز
- 2. توسعه‌ي مهارت‌ها و تربيت شغلي
- 3. توسعه‌ي بنگاه
- 5. اقتصاد كلان(ماكروفاينانس)
- 6. اشتغال محلي

حمايت اجتماعي

- 1. تأمين اجتماعي براي همه
- 2. ايمني و بهداشت كار و شرايط كار
- 3. مهاجرت نيروي كار

گفتگوي اجتماعي

- 1. گفتگوي اجتماعي و روابط كار
- 2. مقررات كار
- 3. نظارت بر كار
- 4. پيشگيري و حل اختلاف در كار
- 5. اقدامات براي كارفرمايان
- 6. آموزش كارگران

توسعه‌ي پايدار

- 1. ساخت ظرفيت‌هاي نهادي براي توسعه‌ي پايدار
- 2. مديريت پروژه
- 3. مديريت تداركات
- 4. مديريت بخش عمومي
- 5. جنبه‌هاي اجتماعي سرمايه‌گذاري و تجارت
- 6. مسؤليت اجتماعي مشترك
- 7. مديريت منابع انساني
- 8. گرايش برابري جنسيتي

آموزش متدلوژي

آموزش متدلوژي و تكنولوژي

برنامه‌هاي تكميلي

خاطر نشان مي‌شود زير هر يك از عنوان‌هاي فوق تعداد قابل‌توجهي دوره‌ي آموزشي براي سال 2009 پيش‌بيني شده است و تشكل‌هاي كارگري و كارفرمايي و نمايندگان دولت مي‌توانند از ميان فهرست بلند بالاي اين برنامه‌، آن تعداد را كه مفيدتر تشخيص مي‌دهند انتخاب كرده و از هيمن امروز براي شركت‌ در آند‌ها برناهه‌ريزي كنند.

در توصيف هر برنامه، زبان ارايه‌ي آن برنامه(به انگليسي، فرانسه يا ايتاليايي) زمان، مدت و مكان برگزاري، هزينة‌هاي مربوطه و ايميل براي مكاتبه با مسؤلان همان برنامه ارايه شده است.

به علاوه، جزئيات اين برنامه‌ها نيز از طريق سايت مركز آموزش بين‌المللي تورين نيز به سادگي در دسترس مي‌باشد. از هيمن رو از تشكل‌هاي كارفرمايي انتظار مي‌رود به ويژه در اين شرايط بحراني از فرصت‌هاي آموزشي اين مركز نهايت بهره‌ را ببرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا