جناب آقاي محمد زيد محمد زيدي عضو هيأت مديره‌ي كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران در گفتگوي تلفني با «شبكه اطلاع رساني كارفرمايان ايران»‌ [شاكا] اعلام كرد هيأت سي و يك نفره‌ي صنعتي تحاري كه از سوي فدراسيون‌ انجمن‌هاي كسبه و صنعتگران آناتولي غربي براي مذاكره با همتايان تبريزي و انعقاد قراردادهاي همكاري دوجانبه با آنان وارد ايران شده‌اند،‌ حدود يك ربع بعد از نيمه شب روز جمعه 24 ارديبهست وارد فرودگاه تبريز شده و در هتل شهريار آن شهر مستقر شدند.

به گزارش آقاي محمدزيدي اين هيأت قرار است امروز در اتاق بازرگاني صنايع و معادن تبريز با همكاران ايراني خود ملاقات و مذاكره كنند. بازيد از نمايشگاه بين المللي مصالح ساختماني تبريز، بازديد از شهرك صنعتي سرمايه‌گذاري خارجي، و گفتگو با استاندار تبريز بخشي از برنامه‌هاي اين هيأت را تشكيل مي‌دهد.

گفتني است حضور اين هيأت در تبريز براي انعقاد قراردادهاي همكاري دوجانبه يكي از دستاوردهاي جانبي عضويت كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران در اتحاديه‌ي كنفدراسيون‌ بنگاه‌هاي بخش خصوصي كشورهاي منطقه‌ي درياي سياه و مازندران است كه با حضور اين كانون عالي در تركيه تأسيس شده و تا كنون 22 اتحاديه‌ از كشورهاي واقع در منطقه‌ي بين اين دو دريا عضويت آن را پذيرفته‌اند.

در نامه‌اي كه حسين پرسوك رئيس هأت مديره‌ي فدراسيون انجمن‌هاي كسبه و صنعتگران آناتولي غربي روز 5 ماه مه 2010 (چهارشنبه 15 ارديبهشت ماه 1389) براي مهندس محمد عطارديان دبيركل كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران نوشته‌ آمده است:

فدراسيون انجمن‌هاي كسبه و صنعتگران آناتولي غربي يكي از فدراسيون‌هاي عضو اتحاديه‌ي كنفدراسيون‌هاي بنگاه‌هاي بخش خصوصي منطقه‌ي درياي سياه و مازندران كه ماه سپتامبر سال 2003 تأسيس شده متشكل از 16 انجمن كسبه و صنعتگران بخش غربي آناتولي تركيه است. اين فدراسيون در حال حاضر 18عضو دارد و بيش از 2 هزار و 300 بازرگان و كاسب را نمايندگي مي‌كند.

هدف فدراسيون مشاركت در تدوين سياست‌هاي اقتصادي محلي، بخشي، منطقه‌اي و ملي، كمك به توسعه‌ي رقابت‌پذيري و ادغام بين المللي و اثرگذاري بر حل مشكلات در دنياي كسب و كار است.

خرسندم به استحضار برسانم كه اين فدراسيون اخيراً تلاش‌هاي خود را براي بازگشايي بازارهاي خارجي و به ويژه بازارهاي همسايه به روي اعضاء خود افزايش داده است. در اين چارچوب، ما نخستين سفر خود براي توسعه‌ي كسب و كاري را، با همكاري انجمن كسبه و صنعتگران ازمير و انجمن كسبه‌ي جوان آئگان، روزهاي 14 تا 17 ماه مه از تبريز، ايران،‌آغاز خواهيم كرد.

حسين پرسوك در ادامه‌ي نامه‌ي خود به مهندس عطارديان خاطر نشان ساخته است:

به پيوست اين نامه برنامه‌ي بازديد ما از تبريز و فهرست تأييد شده‌ي اعضاء هيأت تقديم شده است. در اين چارچوب، ما بسيار خرسند خواهيم شد با انجمن‌ها و كمپاني‌هاي عضو شما در منطقه تبريز ملاقات كنيم.

در پي دريافت اين نامه، جناب آقاي محمدزيد محمدزيدي از سوي كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران مأموريت يافت كه به عنوان نماينده‌ي اين كانون عالي در تبريز تسيهلات لازم را براي انجام مذاكرات تجاري اعضاء اين هيأت فراهم آورد.

محمدزيد محمدزيدي عضو هيأت مديره كانون عالي انجمن‌‌هاي صنفي كارفرمايي ايران

جناب محمدزيدي كه عضو هيأت مديره‌ و دبير اجرايي كانون كارفرمايي استان آذربايجان شرقي و انجمن توليد كنندگان ماشين‌آلات كشاورزي و قطعات يدكي اين استان است، در نظر دارد امكان آشنايي اعضاء اين هيأت را با اعضاء هيأت مديره‌ي بسياري از انجمن‌هاي كارفرمايي استان آذربايجان شرقي فراهم سازد. به ويژه كه در ميان هيأت تركيه‌اي نمايندگاني از صنايع خودرو،‌ قطعات خودرو، ساختمان، غذا، الكتريك، روغن، مبل، شير و طلا و جواهر حضور دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا