دكتر ابوالحسن رامين فر رياست محترم هيأت مديره انجمن توليد‌كنندگان مواد شيميايي صنعت ساختمان در نامه‌اي خطاب به رياست محترم اداره كل استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران از وي خواست تا نسبت به جمع‌آوري هرچه سريع‌تر كتاب «معرفي واحدهاي توليدي مصالح ساختماني استاندارد» اقدام كند.

خاطر نشان مي‌شود كه تا كنون سه چاپ از اين كتاب در تيراژ وسيع منتشر شده و در اختيار شهرداري‌هاي استان تهران و ساير مراجع مرتبط با صنعت ساختمان قرار گرفته است تا به عنوان مرجعي براي معرفي واحدهاي توليدي مصالح ساختماني استاندارد مورد استفاده قرار گيرد. اما فقط در يك بخش از اين كتاب كه به معرفي توليد‌كنندگان «افزودني‌هاي بتن» اختصاص داده شده، خطاي بسيار بزرگي راه‌ يافته است به نحوي كه از 26 شركت معرفي شده فقط 4 شركت نشان استاندارد دارند و بقيه هنوز موفق به كسب اين نشان نشده‌اند. از طرفي نام شركت وندشيمي ساختمان كه داراي اين نشان است در اين فهرست نيامده است. با اين حساب، آيا دست در كاران صنعت ساختمان حق ندارند نسبت به درستي اطلاعات ساير بخش‌هاي اين كتاب نيز بي‌اعتماد شوند؟

«شبكه اطلاع رساني كارفرمايان ايران» [شاكا] ضمن انتشار نامه‌ي جناب آقاي دكتر رامين فر از رابطان خبري ساير انجمن‌هاي توليد‌كننده‌ي مصالح ساختماني درخواست مي‌كند تا اين موضوع مهم را با مسؤلان تشكل‌هاي متبوع خود در ميان بگذارند تا با انتشار بيانيه‌هايي دست در كاران صنعت ساختمان را از صحت و سقم اطلاعات ساير بخش‌هاي اين كتاب مطلع سازند. اما متن نامه:

اداره كل استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران

مورد توجه جناب آقاي مهندس نظام‌الدين برزگري (رياست محترم)

ضمن سپاس از توجهات آن مقام محترم در جهت حمايت از صنايع داري مهر استاندارد آن سازمان مطالبي را به استحضار عالي مي‌رساند:

متأسفانه نشريه‌اي تحت عنوان «معرفي واحدهاي توليدي مصالح ساختماني استاندارد» و مهمور به مهر آن سازمان انتشار يافته و به موجب مكتوبات مندرج در روي جلد آن، در فروردين ماه 1389 به چاپ سوم هم رسيده است.

نشريه مذكور نام سازمان‌هاي دريافت كننده‌ي مهر استاندارد را اعلام نموده است كه به نظر مسؤلان اين انجمن اشتباهات فراوان دارد.

در صفحه‌ي 46 و 47 اين نشريه نام 26 مؤسسه قيد شده كه به ظاهر در قالب توليد‌كنندگان مواد شيميايي صنعت ساختمان عنوان شده است.

اين انجمن بر حسب وظيفه‌ي ملي و ميهني اعلام مي‌دارد كه تا كنون بيش از 85 درصد از اسامي منتشر شده در صفحات فوق‌الذكر موفق به دريافت اين نشان و مهر استاندارد نگرديده‌اند و اضافه مي‌نمايد بسياري از آنان امكان چنين موفقيتي را دارا نبوده و نيستند. به زبان ديگر از نقطه نظر فني و كارداني فاقد صلاحيت‌هاي لازم براي چنين صنعتي مي‌باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا