رئيس کميسيون عمران مجلس:

انبوه سازان مي توانند مشکل کمبود مسکن را حل کنند

دولت بايد براي ايجاد تعادل در بخش مسکن اقدام اساسي انجام دهد و با توجه به اينکه 97 درصد سرمايه گذاري در بخش مسکن از طريق بخش خصوصي انجام مي شود، اجراي قانون توليد وعرضه مسکن براي تشويق انبوه سازان گامي موثر در جهت حل کمبود مسکن است.

رئيس کميسيون عمران مجلس با اعلام اين خبر و با بيان اينکه هم اکنون بخش مسکن در دوره رکود به سر مي برد، افزود: کشور سالانه به توليد 1.5 ميليون واحد مسکوني نياز دارد در حالي که در حال حاضر امکان توليد سالانه مسکن در کشور 700 هزار واحد است.

علي اکبر آقايي در خصوص وضعيت کاهش قيمت مسکن در کشور اظهار داشت: مصالح ساخت مسکن تا حدي کاهش قيمت داشته اند و قيمت زمين هم در وضعيت راکد قرار دارد اما هزينه هاي خدمات تا حدي افزايش نشان مي دهد و در مجموع در بخش مسکن شاهد رکود هستيم.

وي تاکيد کرد : مي توان با همپايه کردن ميزان عرضه و تقاضا قيمت مسکن را بازهم کاهش داد اما اگر به فکر تامين نيازهاي کشور به مسکن و افزايش توليد مسکن نباشيم در سالهاي آينده قيمت مسکن به صورت پلکاني و جهشي افزايش خواهد يافت.

وي با بيان اينکه عوامل رکود مسکن را بايد در رکود اقتصادي جستجو کرد، توضيح داد: مسکن اولين بخشي است که وارد رکود مي شود و آخرين بخشي هم هست که از رکود خارج مي شود . علاوه بر اين، 400 نوع شغل به بخش مسکن وابستگي دارد؛ به همين دليل بايد براي رونق اقتصاد، به مسکن توجه وي‍ژه داشت .

رئيس کميسيون عمران گفت : اگر بخش مسکن فعال شود، اشتغال هم افزايش مي يابد؛ در غير اين صورت شاهد افزايش بيکاري، تورم و نارسايي هاي اقتصادي خواهيم بود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا