آقاي محمد عسگري مدير اجرايي كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران طي نامه‌ي شماره‌ي 210-10587 مورخ 16 خرداد ماه 1388 خطاب به «اعضاء محترم كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران»، ضمن تشريح روند شكل‌‌گيري «شوراي سازمان‌هاي جامعه مدني ايران» و تدوين «بيانيه‌ي مطالبات» اين شورا، از تمام اعضاء كانون عالي كارفرمايي خواست تا ضمن مطالعه اين سند تاريخي در سايت‌هايي كه نشاني آن ارايه شده است، با ارسال نامه مراتب موافقت انجمن خود را با اين بيانيه اعلام و در صورت امكان لوگوي آن انجمن را نيز از طريق ايميل يا پست پيشتاز جهت درج در فهرست اعضاء اين ائتلاف فراگير به دبيرخانه ارسال كنند.

در ادامه، متن نامه‌ي مدير اجرايي كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران تقديم مي‌شود . خاطر نشان مي‌كند. علاقمندان مي‌توانند علاوه بر اعلام همبستگي خود از طريق ارسال نامه‌ي كتبي به دبيرخانه‌ي كانون عالي كارفرمايي، تومار الكترونيكي زير همين نامه را نيز امضاء كنند.

براي امضاء تومار، ابتداء بايد پيام خود را در قسمت تعيين شده بنويسيد و متن را تأييد كنيد. پس از آن، به صرت خودكار پيامي به ايميل شما ارسال مي‌شود كه فقط پس از تأييد آن، اعلام همبستگي شما در قسمت تعيين شده منتشر خواهد شد.

به علاوه، «شبكه اطلاع‌رساني كارفرمايان ايران» (شاكا) آمادگي خود را براي واگذاري بخش‌هاي مستقل به تمام تشكل‌هاي عضو «شوراي سازمان‌هاي جامعه مدني ايران» اعلام مي‌كند تا بتوانند نظرات و تحليل‌هاي خود را از اين طريق به اشتراك بگذارند و به صورت مستقيم وبي‌واسطه در اين شبكه به تبادل نظر بپردازند.

با اين توضيح‌ها متن نامه‌ي مدير اجرايي كانون عالي كارفرايي عيناً منتشر مي‌شود:

اعضاء محترم كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران

موضوع: بيانيه‌ مطالبات سازمان‌هاي جامعه مدني ايران

پس از سلام

چنانكه استحضار داريد، كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران به عنوان عالي‌ترين نهاد كارفرمايي مرتبط با روابط كار و امور اجتماعي به نمايندگي از فراگيرترين تشكل‌هاي صنفي كارفرمايي بخش‌هاي مختلف اقتصاد كشور، داراي روابط گسترده‌اي با بسياري از سازمان‌ها و نهادهاي داخلي و جهاني است كه به عنوان نمونه‌اي از تعاملات خارجي آن مي‌توان عضويت اين نهاد در سازمان بين‌المللي كارفرمايان(IOE)، عضويت در شوراي حكام‌ (عضو جانشين) سازمان بين‌المللي كار(ILO)، عضويت در كنفدراسيون كارفرمايان منطقه آسيا و اقيانوسيه (CAPE) و عضويت در اتحاديه كنفدراسيون‌هاي بخش خصوصي كشورهاي حوزه‌ي درياي سياه و بحر خزر (UBCCE) به عنوان يكي از مؤسسان و رئيس بازرسان آن سازمان اشاره نمود.

اين كانون عالي به عنوان نماينده‌ي قانوني كارفرمايان كشور، در عرصه داخلي نيز با بسياري از نهادها و سازمان‌هاي تحت امر قواي مقننه و مجريه، مجمع تشخيص مصلحت نظام و نيز بسياري از نهادهاي عمومي و خصوصي كشور همكاري متقابل دارد و در راستاي منافع ملي و توسعه پايدار كشور، علاوه بر ايفاي نقش اصلي خود در دفاع از حقوق و منافع كارفرمايان كشور، همواره به عنوان ركن تأثيرگذار در مراودات سه‌جانبه داخلي و بين‌المللي، مبدع و سازمان‌دهنده‌ي شورا‌هاي تعاملي بخش‌هاي مرتبط با حوزه‌هاي مختلف جامعه مدني، از جمله به عنوان عضو مؤسس و دبيرخانه شوراي هماهنگي كارفرمايان كشور، عضو مؤسس و دبيرخانه شوراي عالي مشورتي تشكل‌هاي كارگري و كارفرمايي كشور، عضو هيأت مؤسس و دبيرخانه دوره‌اي كميته‌ي راهبري بخش خصوصي و آرمان‌هاي توسعه‌ هزاره سازمان ملل متحد (MOGs) و . . . به فعاليت مي‌پردازد.

در ماه‌هاي اخير با حسن استفاده از فرصت برگزاري انتخابات رياست جمهوري، ضمن هماهنگي‌هاي صورت گرفته با بسياري از سازمان‌هاي جامعه مدني كشور، متشكل از تشكل‌هاي صنفي كارگري و كارفرمايي و نيز نهادها و سازمان‌هاي غيردولتي (NOGs) فعال جامعه پزشكي، روزنامه‌نگاران، معلمان، وكلا، هنرمندان، زنان، طرفداران محيط زيست، ميراث فرهنگي، و . . قرار شد به منظور ايفاي نقش مسؤلانه در قبال تحولات سياسي و اجتماعي و نيز مشاركت هر چه بيشتر در انتخابات اخير رياست جمهوري، نشست‌هاي مشتركي با حضور فراگير نمايندگان بسياري از سازمان‌هاي جامعه مدني كشور جهت نقد و بررسي شرايط اقتصادي، اجتماعي، و سياسي كشور و تبيين اساسي‌ترين مطالبات سازمان‌هاي جامعه مدني از كانديداهاي رياست جمهوري، برگزار و نتايج به دست آمده در قالب يك بيانيه مشترك از طريق رسانه‌هاي گروهي و نيز برگزاري همايشي فراگير به نامزدهاي رياست جمهوري و كليه ذينفعان، اعلام و هر يك از كانديداها كه با خواسته‌هاي تعيين شده هماهنگي داشته باشند، به طور آزادنه از سوي اكثريت افراد زير مجموعه‌ نهادهاي عضو اين ائتلاف كه بزرگ‌ترين طيف مردمي كشور را شامل مي‌گردد، مورد گزينش و انتخاب قرار گيرند.

بدين ترتيب، اين كانون عالي به عنوان عضو مؤسس و دبيرخانه شوراي سازمان‌هاي جامعه مدني ايران در محل انجمن شركت‌هاي ساختماني همايشي را روز سه‌شنبه 5 خرداد ماه جاري با حضور نمايندگان تشكل‌ها و سازمان‌هاي جامعه مدني و نيز كانديداهاي رياست جمهوري و يا نمايندگان ايشان، برگزار كرد كه متن بيانيه و شرح چگونگي اجراي همايش در سايت اينترنتي پيام كارفرمايان درج شده است.

لازم به ذكر است كه متن مطالبات مزبور در قالب يك طومار بلند در پايان همايش از سوي اكثر مدعوين و نيز نمايندگان دو نفر از كانديداها امضاء و مورد تأييد قرار گرفت.

اكنون از كليه‌ اعضاء محترمي كه موفق به شركت در همايش و امضاي بيانيه مزبور نشده‌اند درخواست مي‌گردد، ضمن مراجعه به سايت اينترنتي اين كانون عالي به نشاني www.icea.ir و يا سايت اينترنتي نشريه پيام كارفرمايان متن بيانيه مزبور را مطالعه نموده و در صورت تأييد با ارسال نامه مراتب موافقت انجمن خود با بيانيه را به اين كانون عالي، اعلام و در صورت امكان لوگوي آن انجمن را نيز از طريق ايميل يا پست پيشتاز جهت درج در فهرست اعضاء اين ائتلاف فراگير به دبيرخانه ارسال نمايند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا