پیرو اطلاعیه قبلی مبنی بر برگزاری “کنفرانس جهانی تبعات بحران مالی و اقتصادی بر توسعه پایدار” که طبق ای-میل دریافتی قرار بود توسط سازمان ملل (یو-ان) از تاریخ 13 تا 16 ماه آگوست سال میلادی جاری در لندن-انگلستان برگزار شود، معدودی از خوانند گان محترم برای شرکت درکنفرانس مذکوراظهار علاقمندی نمودند.

در پی آن کانون عالی طی ارسال ای-میلی از نهاد دعوت کننده استعلام نمود که با توجه به بسته بودن سفارت انگلیس و عدم فعالیت کنسولگری ذی ربط در تهران چه تسهیلاتی در خصوص اخذ ویزا برای شرکت علاقمندان میسر است. در پاسخ یک فرم ثبت نام، با سربرگ سازمان ملل و آرم سازمان ملل در متن صفحه فرم، به همراه اطلاعاتی دیگر از چگونگی اخذ ویزا و اقامت دریافت شد. هر چند که فرم دریافتی موثق می نمود لیکن در مدارک ارسالی مرحله دوم، دو نکته قابل تعمق بسیار بود.

یکی در نظر گرفتن یک هتل مشخص برای اقامت همه شرکت کنندگان، با ذکر اینکه شرکت کنندگان نمی توانند در هتل دیگری اقامت گزینند.

دوم اینکه اعلام شده بود که ثبت نام برای شرکت در این کنفرانس برای همه آزاد است ولی در ادامه آمده بود که مشخصآ برای نهاد ها و افراد دعوت شده می باشد.

پیرو مشاهده این گونه موارد تردید برانگیز، همچنین دریافت نظرات یکی از علاقمندان به شرکت در کنفرانس، مبنی بر وجود مواردی نا متعارف در دعوت نامه یو-ان، کانون عالی سریعآ مراتب را به ارگانهای بین المللی طرف کاری اش منعکس نمود و طی آن یادآور شد که مواردی در دعوت نامه ارسالی در خصوص کنفرانس مذکور و جود دارد که این کانون عالی را نسبت به صحت این جریان مشکوک ساخته است، لذا چگونگی موضوع را استعلام نمود. نتیجه بررسی های به عمل آمده حاکی از آن بود که چنین کنفرانسی در برنامه کاری یو-ان برنامه ریزی نشده واساسآ اصل موضوع تنها یک سوء استفاده و کلاهبرداری سازمان یافته اینترنتی است.

با اعلام مراتب فوق، بدین وسیله متذکر می شود که ضروری است موضوع اطلاعیه قبلی در خصوص کنفرانس یادشده کان لم یکن تلقی گردد و از هر گونه تماس، مکاتبه، پاسخگویی و یا پیگیری در خصوص کنفرانس مذکور جدآ خود داری شود.

بدیهی است مراتب از سوی این کانون عالی با نهاد بین المللی ذیربط تحت پیگیری است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا