انجمن صنفي توليدكنندگان اتانول ايران در سرمقاله‌ي بيستيمين شماره نشريه خبري تخصصي «اتانونل» ويژه شهريور ماه 1387 از تأييد توليد اتانول در ايران از سوي مسؤلان ارشد كشور خبر داد. متن كامل اين سرمقاله در ادامه تقديم شده است:

تلاش مستمر و پيگير انجمن صنفي توليد‌كنندگان اتانول ايران طي 6 سال گذشته براي معرفي اتانول به عنوان يك سوخت و مكمل(افزودني) جايگزين سوخت‌هاي فسيلي و افزودني‌هاي توليد شده از مواد شيميايي زيان‌آور سرانجام به بار نشست.

در اخرين جلسه مشترك مسؤلان انجمن صنفي توليد‌كنندگان اتانول ايران با مسؤلان وزارت نفت و شركت‌هاي تابعه كه در بالاترين سطح مديريتي و تصميم‌گيري در 29 مرداد ماه سال 1387 برگزار شد، استفاده از اتانول به عنوان مكمل سوخت خودرو در سطح كشوربا صراحت مورد تأكيد قرار گرفت و دستورهاي لازم براي شروع مراحل اجرايي اين طرح ملي به مسؤلان مربوط صادر شد.

هم اكنون شركت پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران در حال تدارك مقدمات احداث مخازن ذخيره اتانول سوختي در انبار نفت اهواز است و از انجمن صنفي توليد‌كنندگان اتانول ايرن نيز درخواست شده است تا مكانيزم تعيين قيمت و شرايط و زمان‌بندي نهايي تحويل اتانول سوختي را به منظور عقد قرارداد با واحدهاي توليد و تأمين‌كننده اتانول اعلام كند.

علي‌رغم اينكه انتظار مي‌رود با توجه به ضرورت احداث واحد‌هاي آب‌گيري از اتانول توسط كارخانه‌هاي توليد اتانول كشور و همچنين ساخت و آماده‌سازي مخازن نگهداري اتانول توسط شركت پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران كه حدود 12 ماه به طول خواهد انجاميد، اجراي پروژه افزودن اتانول سوختني به بنزين مصرفي ناوگان تحمل و نقل بخشي از كشور از پائيز سال 1388 آغاز شود اما از هم اكنون مي‌توان تحول حاصل از اين پروژه ملي را در صنعت اتانول كشور احساس كرد.

به اميد روزهاي بهتر و شكوفايي هر چبه بيشتر اين صنعت استراتژيك در ايران عزيز ما

- انجمن توليد‌كنندگان اتانول ايران
- نشاني: iran_epa@yahoo.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا