حفاظت از سلامتي كاركنان در محيط كار يكي از مسؤليت‌هاي مشترك و سه‌جانبه‌ي كارگران، كارفرمايان و دولت است، اما دود هر نوع كم‌توجهي در اين زمينه به چشم سازمان‌هاي بيمه‌اي هم خواهد رفت. به همين خاطر،‌ سازمان‌هاي بيمه‌اي در برنامه‌هاي پيشگيري از بروز بيماري‌هاي شغلي سرمايه‌گذاري و حمايت مي‌كنند.

سازمان تأمين اجتماعي نيز به منظور حفظ و ارتقاء سلامتي كاركنان ايراني برنامه‌هاي جالبي تدارك ديده كه خبر آن در ادامه تقديم مي‌شود.

محمود يعقوبي مشاور مديرعامل و سرپرست معاونت امور فرهنگي و اجتماعي سازمان تأمين اجتماعي با ارسال نامه‌اي به حسين احمدي‌زاده رئيس هيأت مديره‌‌ي كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران اعلام كرد:

اين معاونت در چهارچوب وظايف سازماني خود و به منظور گسترش فرهنگ بهداشت و ايمني در كارگاه‌ها، مراكز صنعتي و تدوليدي كشور و همچنين كاهش حوادث ناشي از كار در اين محيط‌ها كه سالانه هزينه‌هاي مادي و معنوي سنگيني را به اين سازمان و نيروهاي شاغل در واحدهاي صنعتي و توليد تحميل مي‌سازد، با همكاري مشترك مركز تحقيقات وزارت كار و امور اجتماعي اقدام به تهيه‌ي «65 حلفه سي.دي» آموزش بهداشت و ايمني در محيط‌هاي كر نموده است كه در مرحله‌ي اول تعداد 10 حلقه‌(از شماره يك تا 10) از مجموعه‌ فوق‌الذكر تهيه و توليد شده است كه به پيوست تقديم مي‌شود.

محمود يعقوبي در بخش پاياني نامه‌ي خود از كانون عالي كارفرمايي خواسته است ضمن اطلاع‌رساني به تشكل‌هاي عضو، در صورت امكان نسبت به تكثير و توزيع اين مجموعه در واحدهاي صنعتي و توليدي اقدام لازم را به عمل آورد.

در پي دريافت اين نامه، حسين احمدي‌زاده رئيس هيأت مديره‌ كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران در نامه‌اي به تشكل‌هاي عضو كانون عالي ضمن اعلام دريافت 10 حلقه‌ سي.دي آموزشي، اعلام كرد تشكل‌هاي علاقمند مي‌توانند براي دريافت اين سي.دي‌ها با دبيرخانه‌ كانون عالي انجمن‌هاي صنفي كارفرمايي ايران تماس بگيرند.

گفتني است اين سي.دي‌ها به صورت دي.وي.دي در يك حلفه ضبط شده و در اختيار علاقمندان گذاشته خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا