پيش‌نويس كميته الزامات نظام‌هاي مديريت ايزوي 45001 بهداشت و ايمني شغلي براي اظهار نظر و رأي گيري از طريق نظام ايزو در دسترس قرار گرفت

اعضا و همكاران گرامي،

به مثابه بخشي از تلاش‌هاي جاري ما براي مطلع نگاه داشتن شما از تحولات مربوط به الزامات نظام‌هاي استانداردهاي ايزوي مديريت بهداشت و ايمني شغلي، تا كنون دستاورد مهمي به دست آمده است. علاوه بر اخبار س.ب.كا در تاريخ 2 جولاي 2014 كه در آن زمان پيش‌نويس بالقوه بر مبناي سند كميته در اختيار شما گذاشتيم، اكنون نسخه ايزو/پي.سي 283 اچ.اي.اس يك پيش‌نويس كميته ايزوي/سي.دي 45001 را منتشر كرده است كه به دنبال اظهار نظر و اخذ رأي است تا به مرحله بعدي اين فرايند قدم بگذارد.

اين پيش‌نويس آنطور كه از سوي دپارتمان ويرايش دبيرخانه مركزي ايزو مورد بازنگري قرار گفته در جزئيات با نسخه‌اي كه در 2 جولاي به آن استناد شدخ فرق كرده است تا آن را با تحولات ايزوي 45001 همراستا نمايند. اين اسناد تحت حفاظت حق‌ مؤلف هستند و فقط از طريق گروه‌هاي ملي ارتباطي ايزو قابل دسترس هستند. سند كميته در ميان اعضاي ايزو/پي.سي 283 توزيع مي‌شود تا ارزيابي و رأي‌گيري شود (روي پورتال رأي گيري ايزو امكان اخذ رأي نصب شده است). فقط اعضاي «پي» مي‌توانند رأي بدهند؛ بقيه اعضا مي‌توانند اظهار نظر كنند. اعضاي «پي» ملزم هستند كه رأي بدهند.

موضوع اخذ رأي اين است كه آيا اعضاي پي.سي 283 موافقند كه ايزو/سي.دي 45001 به عنوان پيش‌نويس استانداد بين‌المللي جلو برود يا نه. تا 18 اكتبر 2014 اخذ رأي ادامه خواهد داشت.

در حاليكه س.ب.كا از تدوين استانداردهاي بيشتر در اين عرصه حمايت نمي‌كند، موضوع در چارچوب ايزو قرار گرفته است و وظيفه ما اين است كه با استفاده از كانال‌هاي نفوذ كه دراريم، ماحصل را براي كاربران نهايي – بنگاه‌هاي تمام بخش‌ها و در تمام اندازه – پذيرفتني‌تر كنيم.

نظرات خودتان را بايد مستقيماً با گروه‌هاي ملي ارتباط ايزو در ميان بگذاريد و خرسند خواهيم شد اگر يك نسخه از آن را براي ما هم ارسال فرماييد، زير هر چند س.ب.كا رأي ندارد اما مي‌توانيم اظهار نظر بكنيم.

گزارش‌هاي بعدي به موقع تقديم خواهد شد.

اگر سؤال يا نظري داريد از تماس با من دريغ نورزيد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا