گزارش سومین جلسه گفتگوی سالانه رهبران س.ب.کا در سال ۲۰۱۶

اعضای محترم، شرکا و همکاران،

بسیار خرسندم گزارش سومین جلسه گفتگوی سالانه‌ی رهبرانمان را تقدیم شما کنم، که امسال ۸ زوئن برگزار شد و پیامدهای «آینده کار» را برای کسب و کار، سازمان‌های کارفرمایی و سیاست‌‌ سازان مورد بررسی قرار داد.

ما در این برنامه از بیش از ۱۰۰ شرکت کننده استقبال کردیم، نظرات رهبرانی از آفریقا، آسیا، اروپا و آمریکا را شنیدیم، و چشم‌اندازهای خود نسبت به عرصه‌های کلیدی که باید مورد توجه قرار بگیرد تا در جریان تحولات دنیای کار که تا کنون صورت گرفته است و صورت خواهند گرفت، تعدیل شوند، به اشتراک گذاشتیم.

آنچه را که شاهدش هستیم، دورنمای آینده‌‌ی اشتغال است، نه آنطور که بعضی‌ها گفته‌اند، فقط تحت تأثیر نوآوری‌ تکنولوژیکِ بلکه همچنین تحت تأثیر اشکال نوینی از کار و استخدام: موضوع‌های مربوط به مهاجرت و انتقال و رقابت جهانی برای افراد با استعداد؛ چالش‌های جمعیتی و آماری؛ مهارت‌های کارگران که با نیازهای در حال دگرگونی منطبق نیستند؛ روابط جدید بین جغرافیا و چالش‌های نظم قدیم؛ وجود کارگران بسیار زیاد در اقتصاد غیررسمی؛ و جوی که در آن انجام دادن کار درستی مثل کسب و کار دیگر یک گزینه نیست و از این قبیل.

پیروز شدن بر این چالش‌ها مستلزم شجاعت کسب و کار، سازمان‌های کارفرمایی، مؤسسات بین‌المللی و سیاس سازان است. یعنی مستلزم اجتناب از پارادایم‌های قدیمی «ما» و «آنان» و همکاری برای یافتن راه‌ حل‌های پایداری است که برای همه مفید باشند.

اطمینان قطعی در مورد وضعیت آینده وجود ندارد، اما آنچه روشن است این است که تمام ذی‌سهمان می‌توانند سهم خودشان را در انجام اصلاحات مورد نیاز شخصی، حرفه‌ای، شغلی و سیاستی برای بهبود امور ادا کنند.

آبراهام لینکلن گفته است بهترین راه پیش‌بینی آینده شما این است که آن را بسازید. کمیته «آینده کار» سازمان بین‌المللی کارفرمایان بر اساس آموخته‌های ما از این نشست بنا خواهد شد و به تدوین توصیه‌های سیاستی ادامه خواهد داد.

در این مسیر، جامعه بین‌المللی کسب و کار نقش کامل خود را در تضمین آینده دنیای کاری که خودمان می‌سازیم، ایفا خواهد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا