بحراني فراگير تمام صننعت و اقتصاد كشور را در كام خود فرو مي‌كشد. با اين همه، مرور نشريات انجمن‌هاي كارفرمايي كشور نشان مي‌دهد كه هر يك از اين تشكل‌ها، به حق، در آتش سوختن خرمن‌ تلاش‌هاي خود را مرثيه‌‌خواني مي‌كنند. در حاليكه،‌ تمام صنايع، كم و بيش، در شعله‌هاي يك آتش مي‌سوزند.

گزارش اصلي سي و يكمين شماره‌ي «قطعه‌سازان خودرو» نشريه‌ي انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌هاي خودرو، با عنوان «آتش در خرمن قطعه‌سازان» به بحراني پرداخته است كه با شتاب فزاينده تمام دستارودهاي بيش از يك دهه صنعت نوين قطعه‌سازي كشور را به خاكستر بدل مي‌كند.

گزارش اصلي «قطعه‌سازان خودرو» در دو بخش تنظيم شده است. در بخش اول، گزارش فعاليت‌ها و دستاوردهاي «كميته‌ بحران» ارايه شده است. اين كميته، به دنبال وخيم‌تر شدن اوضاع بنگاه‌هاي قطعه‌سازي در اوائل سال جاري در انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌هاي خودرو سازماندهي شد. بخش دوم گزارش اصلي اين شماره‌ي نشريه نيز نظرات رئيسان انجمن‌هاي قطعه‌سازي سراسر كشور را در اين زمينه منعكس كرده است.

«كارفرمايان منسجم نيستند» عنوان گفتگوي «قطعه‌سازان خودرو» با مهندس آيدين جهانبخش رئيس انجمن قطعه‌سازان استان سمنان است.مهندس جهانبخش تشكل‌هاي كارگري را با تشكل‌هاي كارفرمايي مقايسه و اين پرسش را مطرح كرده است.

«تحليل پشت صحنه‌ي بحران» عنوان نوشته‌اي است از سيد محمد بحرينيان عضو هيأت مديره‌ي انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌هاي خودرو. مهندس بحرينيان در اين نوشته به تحليل شرايط اقتصادي حاكم بر صنعت پرداخته و عمده‌ترين عوامل بروز آن را تشريح كرده است.

مقالات اين شماره‌ي نشريه «قطعه‌ساازن خودرو» را مي‌توانيد اينجا بخوانيد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا